Zrobisz z niego najlepszy preparat na twarz. Rośnie na łące i nic nie kosztuje
Kto by pomyślał, że darmowy preparat może działać tak samo dobrze jak specyfik za 600 zł. Naturalny krem do twarzy lepszy od botoksu? Poznaj właściwości mniszka lekarskiego.
Mniszek lekarski lekiem na dolegliwości skórne?
Kto by pomyślał, że tak ogólnodostępna roślina, którą zwykle wyrywamy ze swoich ogrodów i tępimy jak tylko możemy, skrywa tak nieoczekiwane właściwości. Podobnież popularne mlecze są bardziej skuteczne od botoksu. Niemożliwe? Sprawdź sam.
Mniszek lekarski pełen jest witamin takich jak A, C, K, E. Zawiera szereg minerałów takich jak kwas foliowy, magnez, a także wiele przeciwutleniaczy. Jako silny antyoksydant spowalnia zmiany skórne wywołane starzeniem się.
Mniszek lekarski wykazuje także właściwości wygładzające. Wyrównuje także koloryt skóry i przyczynia się do poprawy jej napięcia.
Dzięki temu jest w stanie usunąć drobne zmarszczki, podobnie jak ma to miejsce przy użyciu botoksu.
Jak zrobić olejek z mniszka lekarskiego?
Jedyne czego potrzebujesz to kilkunastu kwiatów mniszka oraz oleju jako materiał bazowy. Polecamy użyć oliwy z oliwek. Procedura przygotowania jest dziecinnie prosta. Mniszek lekarski po zerwaniu wykładamy na papier i zostawiamy na 3 godziny, aby pozbyć się z nich ewentualnych robaków.
Po tym czasie wkładamy główki kwiatów do słoika. Jeśli macie więcej kwiatów, można użyć samych płatków. Następnie te zalewamy olejem i zamykamy szczelnie słoik. Preparat powinien odstać w słonecznym, ciepłym miejscu około dwóch tygodni, aczkolwiek jeśli bardzo Wam się spieszy, można go użyć już po 7 dniach.
Tak przygotowany olejek może być uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Warto jednak upewnić się, czy zebrana roślina faktycznie jest mleczem oraz, czy nas nie uczula.
W tym celu najpierw nakładamy preparat na niewidoczne miejsce i patrzymy, czy zajdzie reakcja alergiczna.
Maseczka do twarzy oraz domowe serum – oto mnogość zastosować mniszka lekarskiego
Maseczkę do twarzy można stworzyć poprzez dodanie garści płatków mlecza do łyżki jogurtu naturalnego i łyżki naturalnego miodu. Mieszankę blendujemy na jednolitą masę i nakładamy na oczyszczoną twarz. Po 10-15 minutach należy zmyć maseczkę letnią wodą.
Maseczka ta silnie nawilża skórę twarzy. Silniej jednak zrobi to serum. Do jego przygotowania potrzebujesz 6 kwiatów wraz z liśćmi oraz pół szklanki żelu aloesowego. Całość należy lekko zblendować i odstawić na około 45 minut. Po tym czasie warto dodać do mieszaniny łyżeczkę witaminy E w płynie. Całość można przelać do butelki i przechowywać w lodówce.
Zaleca się używać maseczki do 6 tygodni, aplikując ją na oczyszczoną skórę twarzy. Jeśli serum zaschnie już na twarzy, można wklepać w nią ulubiony krem. Uwaga, serum szybko się wchłania.