Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Zwiń folię w kulkę i włóż do szafy. Efekty zdumiewają każdego
Kamil Świętek
Kamil Świętek 14.05.2024 08:05

Zwiń folię w kulkę i włóż do szafy. Efekty zdumiewają każdego

Kulka folii aluminiowej; ubrania
Fot. YouTube/The Action Lab, Canva/pixelshot

Mole odzieżowe to naprawdę jedne z bardziej irytujących insektów domowych, które mogą przyprawić nas o niemały zawrót głowy. W końcu, czy coś może irytować bardziej, niż insekty niszczące nasze ulubione ubrania?

Na szczęście istnieje prosty sposób na to, jak pozbyć się ich ze swojego domu raz na zawsze. Będziecie zdziwieni jakie to proste. Wystarczy użyć jednego domowego produktu, który na pewno macie w swojej kuchni.

Mole odzieżowe w domu

Jeśli kiedykolwiek mieliście „przyjemność” obcować z tego typu insektami, z pewnością wiecie, jak potężnym utrapieniem potrafią one być.

Zwykle o ich obecności dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy wyciągamy po lecie nasze zimowe ubrania, które noszą ślady żerowania moli odzieżowych.

Nieestetyczne dziurki na całym ubraniu sprawiają, że nie nadaje się ono do użytku. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mole odzieżowe mogą atakować nawet poprawnie przechowywane ubrania. Przez grzeczność, pomińmy skalę zdenerwowania, jaką wywołuje takie znalezisko. Jak sobie z nimi radzić?

Mole odzieżowe 2.jpg
Fot. Canva/Ekaterina79, Getty Images

Jak zwalczyć mole odzieżowe?

Receptą na mole odzieżowe okazuje się folia aluminiowa. Wystarczy podzielić ją na kilkanaście kawałków, a następnie zawinąć w nią łyżeczkę suszonej lawendy.

Teraz w kulkach robimy dziurki i chowamy przygotowane odstraszacze na mole odzieżowe w szafie. Gwarantujemy, że dzięki temu patentowi wasze ubrania będą bezpieczne niezależnie od pory roku.

Pozbądź się moli odzieżowych raz na zawsze

Jeśli użycie suszonej lawendy niespecjalnie do was przemawia, możecie wykorzystać olejki eteryczne, których nie znoszą mole odzieżowe. Mowa tu o zapachu: cytrusowym, szałwiowym, czy lawendowym.

Spokojnie możecie nasączyć nimi waciki, płatny kosmetyczne, czy jakiekolwiek kawałki starych szmatek, aby mieć pewność, że żaden mol odzieżowy nie zbliży się do waszej szafy.

Drodzy Czytelnicy, jaki jest wasz sposób na mole odzieżowe? Jeśli kiedykolwiek mieliście z nimi do czynienia i znaleźliście sposób na ich zwalczenie, koniecznie podzielcie się z nami waszymi patentami w komentarzach.

Mole odzieżowe 3.jpg
Fot. Canva/Ozlem Ozcelik, Getty Images

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału The Action Lab na YouTubie

ZOBACZ TAKŻE: