Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Od lat wkładam karton do kosza na śmieci. Gdy dowiesz się dlaczego, też zaczniesz
Paulina Korzec
Paulina Korzec 13.05.2024 13:48

Od lat wkładam karton do kosza na śmieci. Gdy dowiesz się dlaczego, też zaczniesz

Śmietnik
Fot. Instagram /klaudiaorganizuje

Wyrzucanie śmieci z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Już samo miejsce, w którym trzymamy w domu kosze na śmieci, raczej nie wzbudza pozytywnych skojarzeń. Warto to zmienić.

Pojemnik na odpady nie musi nieestetycznie wyglądać i brzydko pachnieć. Wystarczy tylko zastosować sprawdzone, skuteczne triki, które sprawią, że “obsługa” śmietnika w domu stanie się mniej uciążliwa.

Zadbaj o pojemniki na śmieci

Największy dyskomfort w związku z segregowaniem i wyrzucaniem śmieci wywołuje zazwyczaj nieprzyjemny zapach wydobywający się z pojemników na odpady. Jak temu zapobiegać?

Podstawą jest oczywiście regularne opróżnianie koszy, ale nie tylko. Po wyrzuceniu śmieci warto pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu i wysuszeniu pojemników. Myjemy również okolice śmietnika w domu, czyli najczęściej przestrzeń pod zlewem.

Kiedy kosze na śmieci będą już umyte, zastosujmy jeszcze dwa sprawdzone triki. Zdradziła je Klaudia Stachowska, która dzieli się domowymi poradami w mediach społecznościowych. Na swoim profilu o nazwie klaudiaorganizuje na Instagramie pokazała, jak pozbyć się brzydkich zapachów ze śmietnika.

Kosz na śmieci
Fot. Canva/Zurijeta

Dodaj to do kosza na śmieci

Po pierwsze do kosza ze śmieciami warto wrzucić wacik, który uprzednio nasączymy wybranym olejkiem eterycznym. Mocny aromat lawendy, cytrusów czy eukaliptusa przysłoni nieprzyjemne zapachy wydobywające się ze śmietnika.

Olejki eteryczne mają jeszcze jedną ważną zaletę – ich zapach jest nie tylko przyjemny, ale też odstraszająco działa na różnego rodzaju owady i drobnoustroje, w tym roztocza oraz bakterie. To jednak nie wszystko, co możemy zrobić, by pozbyć się uciążliwego problemu ze śmieciami w domu.

Włóż to do śmietnika

Do śmieci trafiają nie tylko przedmioty suche, ale też wilgotne, w tym przede wszystkim resztki jedzenia czy pojemniki po żywności. “Soki” z odpadów zbierają się na dnie śmietnika, a w połączeniu z dziurawym workiem - o wyciek nie trudno.

Zbierające się w ten sposób płyny zalegają w pojemniku, wydzielając nieprzyjemny zapach i brudząc kosz na odpady. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy, że na dnie śmietnika umieścimy kawałek tektury. Wyciekające substancje wsiąkną w karton, który pochłonie wilgoć i nieprzyjemny zapach. To takie proste, że trzeba spróbować.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z profilu klaudiaorganizuje na Instagramie.

Zobacz także: