Działają na kleszcze jak magnes. Lepiej pozbądź się ich z ogrodu
Jeśli sądzisz, że kleszcze spotkasz wyłącznie latem i tylko w lesie, to jesteś w ogromny błędzie. Pajęczaki żerują dosłownie wszędzie. Szczególnie upodobały sobie również rośliny, które chętnie sadzimy w naszych ogródkach.
Te rośliny przyciągają kleszcze jak magnes, musimy więc szczególnie uważać. Te drzewka, krzewy i kwiaty warto zastąpić takimi, których zapach drażni nie tylko kleszcze, ale i muchy oraz komary. Wtedy nasz ogród będzie bezpieczny.
Kleszcze przenoszą groźne choroby
Kleszcze spotkamy nie tylko w lasach, czy w parkach. Pajęczaki uwielbiają także nasze ogrody, a wiele popularnych roślin przyciąga je jak magnes. Kleszcze przenoszą boreliozę, chorobę bardzo niebezpieczną dla ludzi. Poprzez ugryzienie możemy zarazić się także odkleszczowym zapaleniem mózgu.
Nie tylko jednak my powinniśmy na nie uważać. Ugryzienie kleszcza jest równie groźne dla naszych psów i kotów. Z tego też względu koniecznie zakładajmy pupilom specjalne obroże lub stosujmy preparaty odstraszające krwiożercze pajęczaki.
Podczas prac w ogrodzie także powinniśmy zastosować specjalne środki przeciw kleszczom. Pamiętajmy, że pajęczaki przyciąga także zapach potu, perfum, a także promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości 900 MHz. Dokładnie takie emitowane jest przez nasze telefony komórkowe.
Te rośliny przyciągają kleszcze jak magnes
Kleszcze uwielbiają miejsca zacienione, wilgotne i chłodne. Takie warunki stwarzają im paprocie, bluszcze, wysokie i gęste trawy i krzewy, a także tuje. W tych ostatnich kleszcze lokują się całymi gromadami. Możesz być więc pewien, że jeśli masz tuje, to na pewno znajdziesz kleszcze na swojej działce…
Kleszcze szczególnie upodobały sobie także leszczynę, konwalie, jeżyny, wszystkie mszaki i czarny bez. Na szczęście jest jeszcze więcej roślin, których zapach odstrasza krwiożercze pajęczaki.
Posadź je w ogrodzie. Tak odstraszysz kleszcze
W ogrodzie koniecznie posadź pelargonie, aksamitki ora złocień dalmatyński. Zapach złocienia skutecznie odstrasza również komary. Doskonałym sposobem na pajęczaki jest również mięta, lawenda, rozmaryn, czosnek niedźwiedzi, tymianek i kocimiętka. Kleszcze nie cierpią zapachu żywicy. Zamiast tui możesz więc posadzić drzewka iglaste.
Koniecznie posadź także wrotycz. Nie dość, że skutecznie pozbędziesz się kleszczy, to także odstraszysz komary, mrówki, muchy i mszyce. Z wrotyczu przygotujesz także oprysk na szkodniki. Warzywa i owoce na działce będą zdrowe i smaczne.
Zobacz także:
- Jak chronić czereśnie przed szpakami?
- Posadź pietruszkę obok tego warzywa. Korzeń i natka będą ogromne
- Kosztuje 15 zł. Chroni przed szkodnikami i nabłyszcza liście