ZUS da dodatek 255,17 zł na rachunki. Trzeba złożyć wniosek
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca mnóstwo dodatków, które mogą zasilić Twój domowy budżet. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że seniorzy mogą otrzymać dodatkowe pieniądze, jeśli złożą jeden bardzo prosty wniosek. O co chodzi i jak skorzystać z tej oferty?
ZUS wypłaca dodatek na rachunki dla seniorów
Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych oprócz emerytur i rent wypłaca również różnego rodzaju dodatki, które mogą zasilić nasz portfel. Większość z nich wymaga zaledwie jednego wniosku, który wbrew pozorom wcale nie jest trudny lub też skomplikowany do złożenia.
Obok takich dodatków, jak ten pielęgnacyjny, czy dla sierot zupełnych, istnieje również ryczałt energetyczny, z którego mogą skorzystać seniorzy w Polsce. Dowiedz się, komu on przysługuje i ile wynosi.
Nie będzie w owocach robaków. Drzewka opryskaj już teraz Wbij wiertło w drzewo. Tak robią najlepsi ogrodnicyKomu przysługuje ryczałt energetyczny i ile on wynosi?
Ryczałt energetyczny przyznawany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych przysługuje wszystkim emerytom, którzy mają status kombatanta lub też są wdowcami po takich osobach. Dodatkowo mogą z niego skorzystać żołnierze zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudniani w kopalniach węgla, kamieniołomach oraz zakładach pozyskiwania rud uranowych i batalionach budowlanych oraz wdowy po takich osobach.
Od marca 2023 roku obowiązuje nowa kwota ryczałtu przyznawanego przez ZUS. Wynosi ona 255,17 złotych. Komunikat na ten temat ogłaszany jest w dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej “Monitor Polski”.
Jaki wniosek złożyć, aby otrzymać ryczałt energetyczny od ZUS-u?
Złożenie wniosku o przyznanie tego dodatku od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie powinno być trudne, ani czasochłonne. Wystarczy złożyć wniosek o przyznanie ryczałtu energetycznego o nazwie ZUS-ERK, który dostępny jest zarówno w placówkach urzędu, jak i na jego stronie internetowej.
Do dokumentu należy dołączyć decyzję szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, która potwierdzi okres naszej działalności kombatanckiej lub też uprawi członka rodziny kombatanta do pobierania ryczałtu. W przypadku żołnierzy przymusowo zatrudnionych koniecznym dokumentem jest zaświadczenie Wojskowej Komendy Uzupełnień.
Zobacz także:
- Pukają do drzwi. Sprawdzają czy płacisz abonament RTV
- Hitowy sposób na pranie ręczników. Będą miękkie i puszyste
- Tak się robi roztwór na wzmocnienie pomidorów i truskawek