Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > 1 krokiem pozbywam się wszystkich myszy z domu. Wystarczyło zrobić to przy drzwiach
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 23.11.2023 18:43

1 krokiem pozbywam się wszystkich myszy z domu. Wystarczyło zrobić to przy drzwiach

mysz w domu
Canva / tenra, Getty Images

Myszy jesienią i zimą szukają ciepłego schronienia. Właśnie dlatego te niewielkie gryzonie tak często możemy spotkać w domu o tej porze roku. Dla jednych nie są specjalnie uciążliwe, kiedy inni uciekają przed nimi ze strachem w oczach.

Myszy w domu nie tylko mogą nas wystraszyć. Gryzą kable i szukają jedzenia w kuchennych szafkach. Czy możemy coś zrobić, żeby myszy omijały nas dom szerokim łukiem? Mam na to sprawdzony sposób.  

Jak pozbyć się myszy?

Kiedyś najlepszym sposobem na myszy była pułapka. Jednak na szczęście coraz rzadziej korzystamy z tej metody pozbycia się gryzoni. Nawet jeśli myszy nie są dla nas specjalnym problemem, powinniśmy jak najprędzej się ich pozbyć.

Gryzonie mogą roznosić niebezpieczne choroby. Często zostawiają odchody w miejscach, w których szukają jedzenia i schronienia, dlatego są dla nas zagrożeniem. Jak szybko i humanitarnie się ich pozbyć?

Myszy czasem nie są widoczne gołym okiem. Jednak zostawiają ślady, które świadczą o ich obecności. Mogą też przegryzać kable i wyrządzać inne szkody w mieszkaniu. Co może nas przed gryzoniami ochronić?

mysz w domu
Canva / Alexas_Fotos, pixabay

Pomogą odstraszyć myszy

Sprzymierzeńcami w walce z gryzoniami są nasze zwierzęta domowe. Przede wszystkim myszy z domu odstraszy obecność kota. Zwierzak sam pomoże nam się ich pozbyć w czasie polowania.

Co ciekawe również psy skutecznie odstraszają gryzonie. Jeśli mamy w domu pupila, gryzonie na pewno nie zostaną u nas na długo. Co jeszcze może pomóc w walce z niechcianymi gośćmi jesienią i zimą?

Jeśli nie mamy zwierzaka i nie planujemy żadnego przygarnąć, możemy skorzystać z innego sposobu na odstraszenie gryzoni. Myszy nie przepadają za aromatem niektórych roślin. Jak to wykorzystać?

Dzięki temu myszy się wyniosą z domu

Myszy omijają szerokim łukiem niektóre rośliny. Warto to wykorzystać, zanim zdążą wejść do naszego domu. Przy drzwiach możemy postawić doniczkę z miętą pieprzową, której gryzonie nienawidzą.

Inną opcją jest wykorzystanie w walce z myszami lawendy. To kolejna roślina, której gryzonie nie znoszą i będą dzięki niej omijać nasz dom. 

mięta pieprzowa
Canva / Fotoindy, Getty Images

Zobacz także: