DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > 30-metrowe mieszkanie w pięknej aranżacji
Marta Idzikowska
Marta Idzikowska 21.03.2022 22:33

30-metrowe mieszkanie w pięknej aranżacji

Bloki
pixabay.com/Daniel DiNuzzo (CC0 Domena publiczna)

Może się wydawać, że kawalerki powinny być zawsze bardzo proste i minimalistyczne. Dzięki temu unika się efektu zagracenia mieszkania, a przestrzeń wydaje się znacznie większa.

Jak się okazuje, to przekonanie można przełamać! Barbara Godawska z iHome Studio pokazała, że nawet malutkie, bo 30-metrowe mieszkanie, może zachwycać mnogością wzorów i bogatym wystrojem.

Cudowny projekt 30-metrowej kawalerki

Historia, która wiąże się z projektem mieszkania, jest bardzo ciekawa. Otóż autorka aranżacji, Barbara Godawska, została poproszona o pomoc przez przyjaciółkę właściciela kawalerki, która bardzo chciała zrobić mu niespodziankę, wykonując gruntowny remont jego mieszkania.

W ten sposób rozpoczął się proces przemiany maleńkiego apartamentu w prawdziwe dzieło sztuki. Cała metamorfoza trwała około półtora miesiąca. W tym czasie zerwano posadzki, wyburzono ścianki działowe i wymieniono elektrykę. Właściciel po wejściu do swojego starego-nowego mieszkania na warszawskim Mokotowie, ujrzał całkowicie nowe wnętrze!

Dzieło sztuki na 30 metrach kwadratowych

Mieszkanie jest malutkie, ale już od progu gwarantuje nam wspaniałe wizualne wrażenia. Obok wejścia znajduje się piękna złota wnęka oraz ogromne lustro, dzięki któremu przestrzeń jest optycznie większa. 

Strefa dzienna zachwyca ścianą z oryginalną i bardzo wyrazistą tapetą w roślinne i zwierzęce motywy. Świetnie komponuje się z designerską komodą w stylu retro. Ściana znajdująca się naprzeciwko jest jej przeciwieństwem. Cechuje ją surowość, wygląda na niedokończoną, są na niej liczne przetarcia. Ten niezwykły kontrast ma symbolizować piękno ukryte w niedoskonałości.

Na takim tle pięknie prezentuje aksamitna kanapa o butelkowym kolorze z miedzianymi akcentami. Obok znajduje się ażurowy regał pełen kolorowych przedmiotów, ramek ze zdjęciami, licznych roślin i innych ozdób.

W całej kawalerce przewijają się zwierzęce i roślinne motywy, dlatego niektóre miejsca są stonowane - nie można w końcu przesadzić. Stąd też wybór prostego stołu jadalnianego i pasujących do niego krzeseł.

W niewielkiej kuchni króluje biel, a górne szafki są jednocześnie lustrem z miedzianymi przetarciami, dzięki którym przestrzeń wydaje się nieco większa. Część sypialniana jest bardzo ciekawie wydzielona od całości - projektantka wykorzystała ścianki ze szkła i lakierowanego drewna. Aby zyskać nieco prywatności, wystarczy zasłonić konstrukcję firanami.

Jak informuje portal tuwartomieszkac.pl, większość osób pracujących zdalnie, chce utrzymać taki stan rzeczy. Opisywana kawalerka wspaniale nadaje się do wykonywania zawodowych obowiązków. Kolorowe wnętrze dodaje energii i zachęca do kreatywnych rozwiązać, na dodatek wszystko mamy pod ręką.

Warszawa jest miastem źle zarządzanym komunikacyjnie, więc na dotarcie do biura marnujemy mnóstwo czasu. Dzięki zainwestowanie w tak piękne i wygodne mieszkanie ten problem przestaje być dla nas palący.

Przeczytaj też: https://tuwartomieszkac.pl/artykuly/praca-zdalna-upowszechni-sie-na-stale-tez-w-polsce

Źródło: tuwartomieszkac.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Opublikowany przez Dekorian Home Piątek, 18 grudnia 2020
``
Opublikowany przez Dekorian Home Piątek, 18 grudnia 2020
``
Opublikowany przez Dekorian Home Piątek, 18 grudnia 2020
``
Opublikowany przez Dekorian Home Piątek, 18 grudnia 2020
``
Opublikowany przez Dekorian Home Piątek, 18 grudnia 2020
``
Opublikowany przez Dekorian Home Piątek, 18 grudnia 2020
``
Opublikowany przez Dekorian Home Piątek, 18 grudnia 2020

Tagi: Mieszkanie