Warszawa
pixabay.com/Kamyq (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 11 Stycznia 2021

Antresola w malutkiej kawalerce. Niesamowite mieszkanie

Jak się okazuje, małe mieszkanie również może być bardzo ustawne. Dwie młode projektantki ze studia MORR zaprojektowały maleńką kawalerkę, mającą zaledwie 23 metry kwadratowe. Dzięki wygodnej antresoli udało się zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy.

Śliczna, funkcjonalna i wygodna kawalerka? To możliwe, jeśli dobrze wszystko rozplanujemy. Dwie młode i zdolne projektantki, Kamila Palmowska i Monika Michałowska ze studia MORR, znakomicie poradziły sobie z tym zadaniem.

Genialne rozwiązanie do malutkiej kawalerki - antresola

Mieszkanie, o którym mowa, zlokalizowane jest w centrum Warszawy. Co ciekawe, znajduje się na ostatnim piętrze starej, zabytkowej kamienicy z końca XIX wieku.

Charakterystyczne dla takich budynków są wysokie sufity, dzięki czemu możliwe było zbudowanie antresoli. To sprytne rozwiązanie spowodowało, że zyskaliśmy dodatkowe miejsce na sypialnię.

Pod antresolą znalazła się przestrzeń na przechowywanie - praktyczna szafa mieści wszystkie potrzebne rzeczy. W zabudowie ukryta jest również pralka.

Masz mało słońca w domu? Oto 4 odporne rośliny, które lubią cień, mogą stać nawet w ciemnym pokojuMasz mało słońca w domu? Oto 4 odporne rośliny, które lubią cień, mogą stać nawet w ciemnym pokojuCzytaj dalej

Obok znajduje się maleńka część jadalna, uroczy stolik z dwoma krzesłami. Meble przywodzą na myśl styl vintage.

Wygoda na 23 metrach kwadratowych

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest kącik do pracy tuż przy oknie. Podwieszony drewniany blat zajmuje całą szerokość ściany, dzięki czemu jest tak dość miejsca na laptopa, książki i inne potrzebne rzeczy. Dodatkowo, podczas pracy można podziwiać wspaniały widok z okna.

W części dziennej pojawiła się wygodna i funkcjonalna kanapa, a na przeciwległej ścianie widoczna jest biała zabudowa służąca do przechowywania.

Całości dopełniają malutka, ale śliczna i praktyczna kuchnia oraz łazienka pełna klasy z białymi płytkami i dużym lustrem.

Kawalerka utrzymana jest w estetyce lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Projektantki inspirowały się przede wszystkim przedwojennym polskim wzornictwem. Zachwyca też subtelna kolorystyka, zastosowano biele, szarości i różne odcienie niebieskiego.

Źródło: elle.pl/decoration

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News