lodówka
pixinio.com/Marcelo (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 28 Lutego 2021

Trik na usunięcie brzydkiego zapachu z lodówki

Brzydki zapach z lodówki to dość powszechny problem. Gdy w pewnym momencie woń zaczyna być bardzo dotkliwa, warto zadbać o pozbycie się jej z chłodziarki. Aby to zrobić, wypróbuj świetny trik z torebką po herbacie.

Lodówka przepełniona różnorodnym jedzeniem to często skupisko zapachów, które łącząc się ze sobą, tworzą dość nieprzyjemną mieszankę.

Pierwszym krokiem, gdy poczujemy przykrą woń, powinno być oczywiście wyczyszczenie chłodziarki i usunięcie zepsutych produktów. Jeśli jednak urządzenie przeszło brzydkim zapachem, zastosujmy trik, który pozwoli na pochłonięcie go!

Jak usunąć brzydki zapach z lodówki? Wypróbuj herbatę

Jak wykonać ten trik? Po prostu wyciągnij torebkę z wcześniej przygotowanej herbaty i odłóż ją w miejsce, w którym wyschnie.

Następnie połóż ją na spodeczku lub talerzyku i umieść w lodówce. Efekt powinieneś poczuć po około dwóch dniach.

Kobieta po 50 latach odnalazła drogocenną rzecz w ogrodzieKobieta po 50 latach odnalazła drogocenną rzecz w ogrodzieCzytaj dalej

Herbata jest genialnym pochłaniaczem zapachów i wilgoci. Ma również działanie przeciwbakteryjne. Doskonale usunie przykre aromaty cebuli, czosnku czy kilkudniowych potraw z twojej chłodziarki.

Szczególnie przydaje się również w szufladzie na warzywa, w której często dochodzi do rozwoju pleśni. Nadmierna wilgoć zostanie przez nią skutecznie pochłonięta.

Jak jeszcze można wykorzystać zużytą torebkę po herbacie?

Torebkę po herbacie możesz wykorzystać także w przypadku butów - doskonale je odświeży i usunie przykry zapach z ich wnętrza. Najlepiej zostawić je na noc, po tym czasie efekt będzie zauważalny.

Warto pomyśleć o włożeniu zużytych torebek także do niektórych szafek i szuflad. Łatwo tworzy się w nich wilgoć, a następnie powstaje zapach stęchlizny. Herbata znakomicie zapobiegnie powstaniu brzydkiej woni.

Właściwości higroskopijne doskonale sprawdzą się też przy pielęgnacji kociej kuwety. Dodaj do żwirku trochę fusów. Po jakimś czasie zauważysz, że toaleta twojego pupila będzie czystsza znacznie dłużej.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News