odkurzacz
pixabay.com/ID 22594CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 22 Marca 2021

Wyczyść dywan na sucho za pomocą jednego produktu. Kosztuje grosze

Przed Wielkanocą warto zadbać o stan naszych dywanów - w końcu muszą się pięknie prezentować podczas nadchodzących świąt. Zamiast korzystać z gotowych, chemicznych środków, możesz wypróbować naturalny domowy sposób. Potrzebujesz do tego produktu, który kupisz za grosze w każdym sklepie.

Świąteczne porządki zaprzątają głowę wielu z nas - myjemy okna, wyrzucamy z domu niepotrzebne rzeczy i skupiamy się na starannym wysprzątaniu wszystkich pomieszczeń.

Szczególną uwagę warto zwrócić na pielęgnację dywanu. W końcu bardzo łatwo się on brudzi, gdy codziennie po nim chodzimy, a tkanina wygląda na nieświeżą. Mamy na szczęście domowy sposób, który pozwoli to zmienić!

Czyszczenie dywanu na sucho. Użyj taniego produktu ze sklepu

Warto postawić na naturalność w kwestii czyszczenia dywanu - szczególnie, gdy mamy uczulenie lub wrażliwą skórę. Dodatkowo nasz sposób jest przyjazny dla środowiska, a także twojego domowego budżetu.

Genialnym produktem, o którym mowa, jest... skrobia ziemniaczana! Potrzebujesz 1,5 szklanki tego składnika, który warto dodatkowo połączyć z płatkami mydlanymi (4,5 łyżek).

Zbigniew Zamachowski wyprowadził się i zostawił żonie mieszkanie?Zbigniew Zamachowski wyprowadził się i zostawił żonie mieszkanie?Czytaj dalej

Taką prostą miksturę powinieneś teraz wetrzeć w dywan i odczekać pół godziny. Po tym czasie dokładnie wszystko odkurzasz... i gotowe! Tkanina będzie wyglądała czysto, świeżo, a kolor stanie się intensywny - jak nowy.

Czyszczenie dywanu na sucho. Możesz zastosować też inny kuchenny produkt

Nie tylko skrobia perfekcyjnie nadaje się do czyszczenia dywanu. Warto zastosować także inny uniwersalny środek do sprzątania, za który zapłacisz grosze. Mowa oczywiście o... sodzie oczyszczonej!

Podobnie jak przy wyżej opisywanej metodzie posyp tkaninę tym białym proszkiem. Pozostaw ją jednak na dłużej - najlepiej na kilka godzin. Nie powinieneś też w tym czasie chodzić po dywanie. Następnie całość odkurz - dywan będzie wolny od brzydkich zapachów i przebarwień!

Czyszczenie dywanu. Domowy sposób z octem

Jeśli wolisz wyczyścić tkaninę na mokro, użyj octu kuchennego. Dzięki niemu pozbędziesz się uciążliwych plam, ponieważ ma on dość intensywne działanie. Połącz 250 ml octu, pół litra wody i dwie łyżki soli, po czym przelej do butelki z atomizerem.

Spryskaj dywan równomiernie, poczekaj, aż wyschnie i odkurz. Na początku możesz przestraszyć się silnego zapachu, ale nie martw się - szybko wywietrzeje.

Źródło: panidywanik.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News