Czyszczenie kanapy
pixabay.com/Wokandapix
Weronika Dadok - 2 Stycznia 2021

Czyszczenie kanapy - tani i skuteczny sposób

Meble wypoczynkowe narażone są na wiele zabrudzeń. Pojawiają się na nich plamy, kurz oraz inne zanieczyszczenia. Mało kto może pozwolić sobie na częste wymiany tego wyposażenia. Należy więc umiejętnie czyścić kanapy oraz fotele, aby móc korzystać z komfortu, który nam oferują na dłużej. W tym artykule podpowiemy, jak zrobić to najlepiej, jednocześnie za niską cenę.

Niezależnie od tego, z jakiego materiału jest twoja kanapa, powinieneś pamiętać, żeby systematycznie ją odświeżać. Aby proces był skuteczny, należy skorzystać z odpowiednich produktów, przeprowadzając kilka niezbędnych kroków.

Czyszczenie kanapy to nieunikniona procedura do zachowania higieny w swoich czterech kątach. Ten mebel gromadzi na sobie wiele niewidocznych zanieczyszczeń - bakterii i pasożytów. Miękki materiał chłonie wszelkie roztocza i kurz. Należy zatem czyścić go z dużą starannością.

Zanim przystąpisz do działania, upewnij się, że posiadasz potrzebne do tego elementy. Niezbędne będą: odkurzacz, rolka do czyszczenia odzieży, papierowe ręczniki, mydło, sok wyciśnięty z jednej cytryny, ściereczki do mycia mebli i soda oczyszczona. Jeśli je posiadasz, to pierwszy klucz do sukcesu i można zacząć działać z czyszczeniem kanapy!

Skuteczne czyszczenie kanapy na sucho

Zanim przystąpisz do czyszczenia kanapy usuń z niej wszystkie niepotrzebne elementy takie, jak poduszki czy koce. Dokładnie odkurz powierzchnie oraz wszelkie zakamarki używając w tym celu specjalnej podłużnej nakładki do odkurzacza.

Świetny trik na mycie okien, pożegnaj się ze smugami i brudem. Efekt utrzymuje się bardzo długoŚwietny trik na mycie okien, pożegnaj się ze smugami i brudem. Efekt utrzymuje się bardzo długoCzytaj dalej

W kolejnym kroku posłuż się szczotką z włosia, pocierając plamy do momentu, w którym całkowicie się nie wykruszą. Kiedy twoja kanapa wykonana jest ze skóry, uważaj, aby nie zniszczyć jej struktury podczas oczyszczania.

Czyszczenie kanapy na mokro to również świetny sposób

Wydawać by się mogło, iż czyszczenie kanapy na mokro może nie być najlepszym pomysłem. Nic bardziej mylnego, to również bardzo dobra opcja na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń ze tego rodzaju mebli.

Jeśli kanapa ma metalowe lub drewniane elementy, należy umyć je ściereczkami do czyszczenia mebli. Następnie przejdź do mycia na mokro. Aby uzyskać idealny efekt, należy do dużej miski z ciepłą wodą dodać sok z jednej cytryny i 3 łyżeczki sody oczyszczonej.

W powyższej miksturze zanurz bawełnianą ścierkę i przetrzyj miejsca, na których znajdują się widoczne plamy. Na sam koniec użyj papierowego ręcznika, aby delikatnie ją osuszyć, gotowe!

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News