DomekIOgrodek.pl
Czyszczenie kanapy

pixabay.com/Wokandapix

Czyszczenie kanapy - tani i skuteczny sposób

2 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Meble wypoczynkowe narażone są na wiele zabrudzeń. Pojawiają się na nich plamy, kurz oraz inne zanieczyszczenia. Mało kto może pozwolić sobie na częste wymiany tego wyposażenia. Należy więc umiejętnie czyścić kanapy oraz fotele, aby móc korzystać z

Niezależnie od tego, z jakiego materiału jest twoja kanapa, powinieneś pamiętać, żeby systematycznie ją odświeżać. Aby proces był skuteczny, należy skorzystać z odpowiednich produktów, przeprowadzając kilka niezbędnych kroków.

Czyszczenie kanapy to nieunikniona procedura do zachowania higieny w swoich czterech kątach. Ten mebel gromadzi na sobie wiele niewidocznych zanieczyszczeń - bakterii i pasożytów. Miękki materiał chłonie wszelkie roztocza i kurz. Należy zatem czyścić go z dużą starannością

Zanim przystąpisz do działania, upewnij się, że posiadasz potrzebne do tego elementy. Niezbędne będą: odkurzacz, rolka do czyszczenia odzieży, papierowe ręczniki, mydło, sok wyciśnięty z jednej cytryny, ściereczki do mycia mebli i soda oczyszczona. Jeśli je posiadasz, to pierwszy klucz do sukcesu i można zacząć działać z czyszczeniem kanapy!

Skuteczne czyszczenie kanapy na sucho

Zanim przystąpisz do czyszczenia kanapy usuń z niej wszystkie niepotrzebne elementy takie, jak poduszki czy koce. Dokładnie odkurz powierzchnie oraz wszelkie zakamarki używając w tym celu specjalnej podłużnej nakładki do odkurzacza.

W kolejnym kroku posłuż się szczotką z włosia, pocierając plamy do momentu, w którym całkowicie się nie wykruszą. Kiedy twoja kanapa wykonana jest ze skóry, uważaj, aby nie zniszczyć jej struktury podczas oczyszczania

Czyszczenie kanapy na mokro to również świetny sposób 

Wydawać by się mogło, iż czyszczenie kanapy na mokro może nie być najlepszym pomysłem. Nic bardziej mylnego, to również bardzo dobra opcja na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń ze tego rodzaju mebli.

Jeśli kanapa ma metalowe lub drewniane elementy, należy umyć je ściereczkami do czyszczenia mebli. Następnie przejdź do mycia na mokro. Aby uzyskać idealny efekt, należy do dużej miski z ciepłą wodą dodać sok z jednej cytryny i 3 łyżeczki sody oczyszczonej.

W powyższej miksturze zanurz bawełnianą ścierkę i przetrzyj miejsca, na których znajdują się widoczne plamy. Na sam koniec użyj papierowego ręcznika, aby delikatnie ją osuszyć, gotowe!

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Ogromny problem w domach w okresie grzewczym. Wiemy, jak się go pozbyć

  • Gdy wrzucisz torebkę po herbacie do toalety, stanie się coś niezwykłego. Genialny trik

  • Pozbądź się brzydkiego zapachu z pralki domowym sposobem

Podobne artykuły

Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Zapach

Inspiracje

Domowe triki na piękny zapach w domu

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Inspiracje

Najlepszy płyn do mycia naczyń - wyniki ekspertów

Czytaj więcej >
Światełka świąteczne

Inspiracje

Przystrojony dom na Święta. Nazywają go "Małym Las Vegas "

Czytaj więcej >
segregacja śmieci

Inspiracje

Segregacja śmieci - pracownik sortowni opowiada

Czytaj więcej >
Piekarnik

Inspiracje

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Czytaj więcej >