Tabletki do zmywarki do piekarnika
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/PhotoMIX-Company
Weronika Dadok - 23 Marca 2021

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki

Może się wydawać, że umieszczenie tabletki do zmywarki w piekarniku jest czymś absurdalnym. Nic bardziej mylnego, gdy to zrobisz, przekonasz się, jak bardzo może pomóc w codziennych czynnościach związanych z czyszczeniem.

Piekarnik jest niezastąpiony w kuchni, znajduje się praktycznie w każdej z nich. Powinien być czyszczony zaraz po użyciu, jednak nie ma co się oszukiwać, że tak się nie dzieje zbyt często.

Istnieje jednak jeden prosty sposób, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie wyczyścić piekarnik przy użyciu tabletek do zmywarki. Należy je tam umieścić, a reszta zadzieje się już praktycznie sama

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki

Dbamy regularnie o porządek w kuchni, przecieramy blaty, myjemy zlew oraz kran, a także czyścimy płytę kuchenną. Często piekarnik odchodzi w zapomnienie...

Genialny trik na usunięcie brzydkiego zapachu z odpływuGenialny trik na usunięcie brzydkiego zapachu z odpływuCzytaj dalej

W związku z tym w jego wnętrzu tworzą się trudne do usunięcia, zaschnięte zabrudzenia. Aby wyczyścić piekarnik bez zbędnego wysiłku, należy sięgnąć po mniej konwencjonalny sposób - czyszczenie go tabletką do zmywarki.

Tabletka zawiera silne substancje odtłuszczające i myjące. Skutecznie usuną wszelkie zanieczyszczenia.

Jak wyczyścić piekarnik przy użyciu tabletki do zmywarki?

Wystarczy umieścić tabletkę do zmywarki na blaszce do pieczenia, następnie zalać wrzącą wodą i wstawić do piekarnika nastawionego na mniej więcej 100 stopni.

Pod wpływem wrzątku tabletka zacznie się rozpuszczać, para osiądzie na ściankach piekarnika i rozmiękczy najbardziej uporczywe zanieczyszczenia. Po dwóch godzinach wyjmujemy blachę i wylewamy wodę.

Na sam koniec przecieramy wnętrze mokrą szmatką i kolejno suchym ręcznikiem papierowym. Takie czyszczenie wykonuj najlepiej raz w miesiącu. Efekt jest naprawdę zachwycający!

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News