Mycie ram okiennych
pixnio.com/CC0 Domena Publiczna/Cade Martin, Dawn Arlotta, USCDCP
Weronika Dadok - 12 Lutego 2021

Zżółknięte ramy okien - jak myć?

Obecnie plastikowe ramy okienne są najbardziej popularne. Zawdzięczają to swojej trwałości, niskiej cenie oraz łatwej pielęgnacji. Niestety czasem zdarza im się żółknąc. W tym artykule podpowiemy, jak skutecznie pożegnać się z tym problemem.

Rzadko czyszczone ramy okienne mogą sprawiać nam niemałe kłopoty. Ich wygląd wtedy nie zachwyca, a nawet gdy wszystko wokół jest pięknie umyte, będą ona zakłócać całość porządku.

Warto zatem zapobiec temu problemowi zawczasu.

Domowe czyszczenie zżółkniętych ram okien

Jeśli chcemy, aby nasze ramy okienne były utrzymane w dobrym stanie, należy czyścić je co 1-3 miesiące. Dzięki temu zapobiegamy tworzeniu się nieestetycznego nalotu.

Do mycia wystarczy nam miękka ściereczka i płyn do mycia naczyń. W wypadku, gdy niestety jest już za późno na używanie środków codziennej pielęgnacji, a ramy zdążyły zżółknąć, warto sięgnąć po inne metody.

Mieszkanie Rafała TrzaskowskiegoMieszkanie Rafała TrzaskowskiegoCzytaj dalej

Z pomocą przybędzie sławna soda oczyszczona. Trzeba ją rozpuścić w wodzie (6 łyżek proszku na 0,5 litra wody). Taką mieszanką powinniśmy przecierać okienne ramy.

Jeśli dodatkowo są pokryte tłuszczem, sadzą, czy innym brudem, genialnym rozwiązaniem będzie sporządzenie domowej roboty płynu na bazie octu (pół szklanki) oraz wody (również pół szklanki). Możemy także dodać soku z cytryny (dwie łyżki).

Płyn najlepiej przelać do pojemnika z atomizerem i spryskiwać ramy okienne, następnie przecierając miękką ściereczką.

Czyszczenie zakamarków ram okiennych

Prawdziwą zmorą podczas mycia ram okiennych są zakamarki. Gromadzą się tam spore ilości kurzu, brud i martwe owady. Na początku najlepiej jest odkurzyć to miejsce za pomocą odkurzacza.

Następnie zaleca się posypanie sodą oczyszczoną i spryskanie wodą utlenioną. Po chwili ściągnięcie brudu stanie się znacznie łatwiejsze. Do czyszczenia najbardziej kłopotliwych miejsc warto użyć patyczków kosmetycznych.

Źródło: porady.interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News