DomekIOgrodek.pl
Drzwi do mieszkania

MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News (zdjęcie podglądowe)

Egzotyczny skorpion w mieszkaniu w Lublinie

10 Września 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

W jednym z lubelskich mieszkań doszło do niespodziewanego, a zarazem przerażającego dla lokatorów odkrycia. Był nim egzotyczny skorpion. Nikt nie wie, jak zwierze znalazło się w takim miejscu, jednak istnieje kilka przypuszczeń. Zwierzęciu nic nie jest i zostało przewiezione do Lubelskiego Egzotarium w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Nietrudno wyobrazić sobie szok lokatorów mieszkania, którzy zauważyli w swoim mieszkaniu zwierzę, którego jad na szczęście nie jest groźny dla człowieka. Ludzie nie zareagowali agresywnie, tylko wezwali odpowiednie służby, które zajęły się zwierzęciem.

Skorpion w mieszkaniu w Lublinie

Zwierzęta tego gatunku są bardzo rzadko spotykane w naszym kraju, w dodatku najczęściej w terrariach i ZOO. Co zatem robił jadowity skorpion w mieszkaniu przy ulicy Onyksowej w Lublinie? Jest kilka możliwości, jednak żadna z nich nie została potwierdzona.

O wydarzeniu poinformowali na Facebooku przedstawiciele lubelskiej Fundacji Epicrates, która zajmuje się egzotycznymi zwierzętami. Okazuje się, że spotkanie człowieka z takim osobnikiem nie jest niebezpieczne.

- Jego jad nie jest niebezpieczny dla człowieka. Jednak spotkanie z nim oko w oko w lubelskim mieszkaniu musiało być niezłym zaskoczeniem dla mieszkańców - czytamy.

smażonko

Domowy trik, który zapobiega pryskaniu oleju z patelni

CZYTAJ DALEJ

Na szczęście lokatorzy, w których mieszkaniu znalazł się osobnik, zachowali chłodny umysł i nie walczyli z niespodziewanym gościem, tylko zawiadomili odpowiednie służby, które zabrały zwierzę w bezpieczne dla niego miejsce.

Jak skorpion znalazł się w lubelskim mieszkaniu?

Według ustaleń lubelskiej fundacji Epicrates możliwości mogło być kilka. Odnaleziony osobnik należy do gatunku Euscorpius. Widok takiego zwierzęcia we własnym mieszkaniu może wywołać prawdziwy szok.

- Są dwie podstawowe możliwości. Uciekł (lub został wyrzucony) komuś z sąsiedztwa, lub też przybył do Koziego Grodu jako pasażer na gapę np. w bagażu kogoś wracającego z wakacji. Przedstawicieli rodzaju Euscorpius spotkać można bowiem w rejonach chętnie odwiedzanych turystycznie, m.in. na wybrzeżu Morza Śródziemnego - piszą przedstawiciele Fundacji Epicrates.

Co wy byście zrobili, gdybyście spotkali takie zwierzę w swoim mieszkaniu?

Zobacz zdjęcie:Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

Źródło: se.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl.

Jak dobrym ogrodnikiem jesteś? Sprawdź się w quzie o terminach sadzenia roślin

Pytanie 1 z 4

Kiedy odbywają się zbiory brukwi?

Karol Osiński Autor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Elżbieta z "Rolnik szuka żony" chce sprzedać dom

Czytaj więcej >

Aktualności

Dom bez pozwolenia: w ustawie są wyjątki. Kto nie skorzysta?

Czytaj więcej >

Aktualności

Jak ma działać bon energetyczny za podwyżki cen gazu i prądu? Znamy szczegóły

Czytaj więcej >
Pepco

Aktualności

W Pepco pojawiły się piękne dodatki do domu. Są tanie i idealne na jesień

Czytaj więcej >
Mój prąd 4.0

Aktualności

Mój Prąd 4.0. Już wiemy, na co będzie można wydać pieniądze z dofinansowania

Czytaj więcej >

Aktualności

Nawiedzone domy w Polsce. Gdzie się znajdują?

Czytaj więcej >