Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Informatyk poradził mi najlepszy sposób na czyszczenie klawiatury. Nie robię nic innego
Małgorzata Krajewska
Małgorzata Krajewska 02.10.2023 15:33

Informatyk poradził mi najlepszy sposób na czyszczenie klawiatury. Nie robię nic innego

Jak czyścić klawiaturę?
kadr z filmu pochodzi z kanału Komputer Świat na YouTube

Klawiatura w laptopie lub komputerze stacjonarnym to przedmiot, który szczególnie narażony jest na brud. Dotykany wielokrotnie przez nasze dłonie jest miejscem, w którym może dojść do rozwoju groźnych bakterii.

Korzystamy z klawiatury robiąc jednocześnie inne rzeczy, ruszamy inne przedmioty, korzystamy z telefonu, a czasem nawet spożywamy nad nią posiłki. Dlatego warto wiedzieć, że klawiaturę powinniśmy regularnie czyścić. Jak to zrobić? Są na to sprawdzone, domowe sposoby.

Czystość klawiatury jest istotna z dwóch powodów

Sprzęt elektroniczny, jak laptop, komputer czy smartfon to przedmioty, o których czyszczeniu często zapominamy. Tymczasem zbiera się na nich solidna porcja brudu. Istnieje wiele badań naukowych, które potwierdzają, że urządzenia te są siedliskiem bakterii. Jak czyścić klawiaturę?

Czystość i higiena to jedno, ale sprawność naszego sprzętu też jest istotna. Każdy sprzęt elektroniczny, aby poprawnie funkcjonować wymaga regularnego czyszczenia. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, aby co jakiś czas wyczyścić klawiaturę naszego laptopa czy komputera. 

Jak czyścić klawiaturę? Nie musisz już demontować wszystkich klawiszy, a później męczyć się ze składaniem. Całość wyczyścisz błyskawicznie wykorzystując sposób informatyków. Klawiatura będzie idealnie czysta już po kilku chwilach.

Projekt bez nazwy (16).jpg
Canva/Narith's Images

Jak wyczyścić klawiaturę domowym sposobem?

Zanieczyszczenia spod klawiszy klawiatury pomoże nam usunąć zwykła taśma klejąca. Kawałki taśmy wkładamy pomiędzy klawisze i we wszystkie dostępne przestrzenie. W ten sposób usuniemy drobinki brudu, które przykleją się do taśmy.

Zabrudzenia klawiatury można wydmuchać wykorzystując chłodny nawiew suszarki do włosów. Jeśli mamy suszarkę bez chłodnego nadmuchu uważajmy, bo gorące powietrze może zbyt nagrzać klawiaturę. Suszarka do włosów zadziała jak sprężone powietrze i usunie brud spomiędzy klawiszy.

Czyszczenie klawiatury - jedna ważna zasada

Klawiaturę można też przetrzeć delikatną ściereczką z mikrofibry. Materiał ten skutecznie zbiera kurz. Równie dobrze sprawdzi się nowy lub dobrze wyczyszczony pędzel. Może to być pędzel do malowania lub kosmetyczny. 

Można użyć też nasączonej chusteczki o działaniu antybakteryjnym i przetrzeć nią klawisze. Warto pamiętać, że z czyszczeniem klawiatury naszego sprzętu wiąże się jedna zasada. Klawiaturę czyścimy zawsze w wyłączonym urządzeniu.

Projekt bez nazwy (15).jpg
Canva/Diy13, Getty Images

Zobacz także:

Tagi: Czyszczenie
Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10