DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Raz w miesiącu wrzucam do pralki i nastawiam pranie. Jest idealnie czysta, a zapach wilgoci zniknął
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 02.10.2023 10:49

Raz w miesiącu wrzucam do pralki i nastawiam pranie. Jest idealnie czysta, a zapach wilgoci zniknął

jak czyścić pralkę?
canva/cazoobi, canva/Africa Images

Pralka jest urządzeniem, o którym czasem zapominamy. Niestety, jeśli nie czyścimy regularnie bębna i filtrów po jakimś z jej wnętrza wydobywa się nieprzyjemny zapach. Innym sygnałem są niedoprane ubrania. Co robić w takiej sytuacji?

Pralka ma kilka zakamarków, o których nie możemy zapomnieć w czasie czyszczenia. Jak wyczyścić gumowe uszczelki i bęben? Mam na to sprawdzony sposób. Robię tak co miesiąc, a moja pralka lśni.

Jak domyć gumowe uszczelki w pralce?

Pralkę powinniśmy dokładnie myć przynajmniej raz w miesiącu. Dzięki temu utrzymamy ją w dobrym stanie, a nasze pranie zawsze będzie czyste i pachnące. Jednym z ważnych elementów są gumowe uszczelki.

Do ich wyczyszczenia najlepiej użyć sody z octem. Posypujemy uszczelki sodę i polewamy octem. Następnie brud zdejmujemy przy użyciu twardszej części gąbeczki. Czym domyć bęben w pralce?

Pralka wcale nie myje się sama, kiedy robimy pranie. Właśnie dlatego o bębnie też musimy pamiętać w czasie sprzątania. Jest jeden naprawdę prosty sposób na umycie tej części urządzenia.

jak czyścić pralkę?
Canva / Sergiy Akhundov, Getty Images

Jak wyczyścić bęben pralki?

Mycie bębna pralki nie musi być żmudnym i ciężki zadaniem. Możemy z łatwością poradzić sobie, puszczając pustą pralkę z pewnym dodatkiem. Tą metodą doczyścimy wszystkie zakamarki i pozbędziemy się zarazków.

Do bębna pralki wrzucamy 2 tabletki do zmywarki i puszczamy na program o temperaturze 60 stopni. W ten sposób pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu, a wszystkie fragmenty bębna dobrze się wyczyszczą.

Tabletki do zmywarki mają naprawdę sporo zalet i mogą skutecznie pomóc nam poradzić sobie z zabrudzeniami we wnętrzu urządzenia. Ta metoda nie wymaga od nas czasu i działa naprawdę skutecznie.

Jak tabletki do zmywarki pomogą pozbyć się brudu z pralki?

Tabletki do zmywarki poradzą sobie z nieprzyjemnym zapachem. Dodatkowo dokładnie wyczyszczą bęben, ale też wymyją szybę na drzwiczkach urządzenia. Będzie lśnić jak nowa. Wysoka temperatura 60 stopni zabije wszystkie bakterie i zarazki.

Ten zabieg warto powtarzać raz na miesiąc. Nie wymaga od nas dużo pracy, a sprawi, że pralka zawsze będzie w dobrym stanie.

jak czyścić pralkę?
Canva / Sergiy Akhundov, Getty Images

Zobacz także: