Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Raz w miesiącu wrzucam do pralki i nastawiam pranie. Jest idealnie czysta, a zapach wilgoci zniknął
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 02.10.2023 10:49

Raz w miesiącu wrzucam do pralki i nastawiam pranie. Jest idealnie czysta, a zapach wilgoci zniknął

nastawianie prania
Fot. Canva/cazoobi, canva/Africa Images

Często zapominamy, że pralka też wymaga czyszczenia. Brudny bęben i filtry sprawiają, że wydziela się brzydki zapach. Ubrania też nie piorą się idealnie i widać po nich, że nie są wyprane jak należy. Jest prosty sposób, żeby za każdym razem cieszyć się świeżym, pachnącym praniem i czystością wewnątrz pralki.

Są miejsca w pralce, na które musimy zwrócić szczególną uwagę. Jak sprawić, żeby gumowe uszczelki i bęben lśniły? Nie trzeba do tego większego wysiłku, wystarczy produkt, który kosztuje niewiele, a czyni cuda.

Czym doczyścić pralkę?

Pralka powinna być przez nas czyszczona regularnie. Najlepiej robić to, co kilka tygodni. Gwarancją świeżego i czystego prania jest dobrze zadbana przez nas pralka. Szczególną uwagę zwróćmy nie tylko na bęben, ale też na gumowe uszczelki.

Uszczelki możemy umyć bez wydawania wielkich pieniędzy. Wystarczą produkty, które mamy w kuchni. Chodzi mianowicie o ocet i sodę. Wystarczy posypać uszczelki sodą i polać octem. Potem przecieramy gąbką i gotowe.

Jeszcze łatwiejszy sposób mamy na wyczyszczenie bębna pralki. Jak to zrobić? Poniżej opisujemy szczegóły.

jak czyścić pralkę?
Canva / Sergiy Akhundov, Getty Images

Jak wyczyścić bęben pralki?

Mycie bębna pralki nie musi być żmudnym i ciężkim zadaniem. Możemy z łatwością poradzić sobie, puszczając pustą pralkę z pewnym dodatkiem. Tą metodą doczyścimy wszystkie zakamarki i pozbędziemy się zarazków.

Do bębna pralki wrzucamy 2 tabletki do zmywarki i puszczamy na program o temperaturze 60 stopni. W ten sposób pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu, a wszystkie fragmenty bębna dobrze się wyczyszczą.

Tabletki do zmywarki mają naprawdę sporo zalet i mogą skutecznie pomóc nam poradzić sobie z zabrudzeniami we wnętrzu urządzenia. Ta metoda nie wymaga od nas czasu i działa naprawdę skutecznie.

Jak tabletki do zmywarki pomogą pozbyć się brudu z pralki?

Tabletki do zmywarki poradzą sobie z nieprzyjemnym zapachem. Dodatkowo dokładnie wyczyszczą bęben, ale też wymyją szybę na drzwiczkach urządzenia. Będzie lśnić jak nowa. Wysoka temperatura 60 stopni zabije wszystkie bakterie i zarazki.

Ten zabieg warto powtarzać raz na miesiąc. Nie wymaga od nas dużo pracy, a sprawi, że pralka zawsze będzie w dobrym stanie.

jak czyścić pralkę?
Canva / Sergiy Akhundov, Getty Images

Zobacz także:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10