Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Jak szybko wyczyścić toaletę, żeby lśniła jak nowa? Wsyp ten produkt i zostaw na noc
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 01.12.2023 11:09

Jak szybko wyczyścić toaletę, żeby lśniła jak nowa? Wsyp ten produkt i zostaw na noc

czyszczenie toalety
canva/MishaBelly

Kupujesz drogą chemię z drogerii, a i tak w toalecie szybko osadza się osad i kamień? Zamień gotowe preparaty na te, które masz w kuchni. Nie dość, że sporo zaoszczędzisz i zadbasz o środowisko, to jeszcze pozbędziesz się brudu bez większego wysiłku.

Jak szybko wyczyścić toaletę? Wsyp ten produkt do muszli i zostaw na całą noc. Rano po osadzie, kamieniu, zaciekach i nieprzyjemnym zapachu nie będzie nawet śladu. Po co więc przepłacać?

Najlepsze środki do czyszczenia masz w domu

Sklepowe półki uginają się od preparatów do sprzątania, mycia okien, czyszczenia i odtykania toalety, a także do odkażania i dezynfekcji. Okazuje się jednak, że nie musimy wydawać pieniędzy, by w naszych domach było idealnie czysto.

Okna, lustra, armaturę łazienkową i inne powierzchnie możemy z powodzeniem czyścić wodą z octem w proporcjach 2:1. Jeśli taką mieszanką chcemy przetrzeć meble, możemy dodać do niej kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.

Gdy natomiast ocet wymieszamy z sodą oczyszczoną, otrzymamy miksturę idealną do czyszczenia fug, czy pozbycia się pleśni z ram okiennych i ścian. Jak jednak wyczyścić toaletę domowym sposobem? Potrzebujemy sody i jeszcze jednego produktu. Masz go na 100%.

czyszczenie toalety.jpg
canva/AlexRats

 

Domowa mikstura na czystą toaletę bez kamienia i osadu

Sól kuchenna i soda oczyszczona to produkty, które są w każdej kuchni. Wykorzystamy je nie tylko do gotowania, przyrządzania potraw i pieczenia, ale i do sprzątania i usuwania kamienia i osadu.

Jak ją przygotować? Wymieszaj pół szklanki soli kuchennej i pół szklanki sody oczyszczonej. Następnie wsyp do toalety, zamknij i zostaw na noc. 

Rano wyszoruj muszlę szczotką toaletową. Do czyszczenia możesz wsypać dodatkowo fusy po kawie. Działają jak peeling i neutralizują nieprzyjemne zapachy. Po kamieniu i osadu nie zostanie najmniejszy ślad, a toaleta będzie lśnić jak nowa.

Dlaczego ta mikstura jest tak skuteczna?

Soda oczyszczona wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Neutralizuje zapachy, zwalcza zarazki. Dodatkowo jest substancją lekko żrącą, więc doskonale radzi sobie z osadem i kamieniem.

Sól natomiast również odkaża i wykazuje właściwości czyszczące. Sól w połączeniu z sodą tworzy mieszankę, która nadaje się zarówno do czyszczenia toalet, jak i fug, armatury łazienkowej i innych, problematycznych miejsc.

czyszczenie toalety.jpg
canva/zeleno

Zobacz także: