Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Już nie męczę się z owocówkami. Wystarczył 1 produkt z kuchennej szafki
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 13.09.2023 14:17

Już nie męczę się z owocówkami. Wystarczył 1 produkt z kuchennej szafki

muszki owocówki
Fot. Shutter/Anne Webber

Muszki owocówki są prawdziwym utrapieniem szczególnie latem. Pojawiają się nie wiadomo skąd i siadają na owocach oraz warzywach. Rozmnażają się w zawrotnym tempie. Na szczęście jest sposób na pobycie się tych owadów.

Muszki owocówki są niewielkie, ale mimo to potrafią być prawdziwym utrapieniem. W jaki sposób się ich pozbyć? W artykule podpowiem, co sprawdziło się u mnie najlepiej. Owocówki mam już z głowy.

Co przyciąga muszki owoców?

Muszki owocówki rozmnażają się w zwrotnym tempie. Z początku jest ich kilka, a już za chwilę siadają na wszystkich owocach i warzywach. Do naszego domu przyciąga je słodki i kwaśny zapach.

Owocówki szczególnie lubią przejrzałe owoce. Nie pogardzą też tymi, które powoli zaczynają się psuć. Kiedy pojawia się w domu, możemy spróbować zrobić pułapkę lub odstraszyć je zapachem.

Owocówki nie przepadają za niektórymi aromatami. W jaki sposób wypędzić je przy użyciu liścia laurowego? W dalszej części artykułu wyjaśniam, dlaczego muszki nie znoszą tej przyprawy.

sposób na owocówki.jpg
Autor: Patrycja Grzebyk

Jak wypędzić muszki owocówki?

Do pozbycia się owocówek z domu możemy wykorzystać liść laurowy. Sprawdzi się nie tylko w czasie gotowania. Jest doskonałym lekarstwem na niechciane owady w naszym domu.

Muszki owocówki nie przepadają za aromatem liści laurowych. Wystarczy kilka listków umieścić w koszu z owocami i co kilka dni wymieniać. Owocówki będą trzymały się z daleka od naszego domu.

Do przepędzenia owocówek sprawdzą się też świeże liście. Wtedy warto je przeciąć, żeby olejki eteryczne zawarte w listkach lepiej się uwalniały. Na co jeszcze działa liść laurowy? Niżej zdradzam, jakie owady nie przepadają za tą przyprawą.

Liście laurowe nie tylko na owocówki

Liście laurowe mogą pomóc nam wypędzić również mole. Te owady też nie lubią aromatu tej przyprawy. Warto kilka listków ułożyć w szafce z produktami suchymi. Będą dodatkowo chronione.

Liść laurowy to fantastyczne rozwiązanie, które stosuję w swoim domu. Dowiedz się też, jak zrobić prostą pułapkę na muszki owocówki.

sposób na owocówki (1).jpg
Autor: Patrycja Grzebyk

Zobacz także:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10