Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Programy telewizyjne > Katarzyna Dowbor kiedyś wyremontowała mu dom. Doszło do tragedii
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 21.11.2023 19:00

Katarzyna Dowbor kiedyś wyremontowała mu dom. Doszło do tragedii

nasz nowy dom
Instagram / marudaa33; katarzyna_dowbor_official

Depresja to ciężka choroba, która potrafi wywrócić życie do góry nogami. Tak właśnie było w przypadku Mateusza Szmajducha, który wraz z babcią brał udział w jednym z odcinków „Nasz nowy dom”.

Nieleczona depresja u Mateusza doprowadziła do tragedii. Chłopak postanowił targnąć się na swoje życie. Udało się go uratować, jednak jego życie diametralnie się zmieniło.

Tragiczna historia Mateusza z „Nasz nowy dom"

Program „Nasz nowy dom” ma już ponad 10 lat. Przez dekadę prowadzącą show była Katarzyna Dowbor, która wraz z ekipą odmieniła życie wielu rodzin. Mateusz Szmajduch brał udała w programie razem z babcią.

„Nasz nowy dom” zdecydowanie odmienił jego życie. Mieszkał wraz z babcią w trudnych warunkach. Dzięki ekipie remontowej i Katarzynie Dowbor całkowicie zmieniły się warunki, w jakich żyli. Jednak to nie wystarczyło.

Mateusz Szmajduch zmagał się z nieleczoną depresją. Kiedy stracił pracę, kompletnie się załamał. W 2022 roku postanowił popełnić samobójstwo. Ratownikom udało się uratować chłopaka, jednak po próbie samobójczej stracił nogę. Jak teraz sobie radzi?

nasz nowy dom
Instagram / marudaa33

Jak życie Mateusza wyglądało po programie „Nasz nowy dom"?

- Jak zmieniło się moje życie po programie? No było pięknie, tak jak było widać w telewizji, pierwsze tygodnie w nowym mieszkaniu były piękne. Po trzech latach wyprowadziłem się z domu do Krakowa. Z babcią pogorszył mi się kontakt, było to spowodowane tym, że dowiedziała się, że mam chłopaka, ale jak zamieszkałem w Szczecinie, to już normalnie mieliśmy kontakt i zaakceptowała mnie tym, kim jestem - wypowiedź Mateusza cytuje wp.pl.

Chłopak bardzo dobrze wspomina czas zaraz po „Nasz nowy dom”. Jednak depresja, z którą się zmagał, doprowadziła do strasznej tragedii. Mateusz po próbie samobójczej stracił nogę.

Po tym zdarzeniu potrzebna była proteza. Katarzyna Dowbor, która prowadziła „Nasz nowy dom”, postanowiła pomóc Mateuszowi. Dzięki jego bliskim pieniądze na protezę uzbierano w zawrotnym tempie. Jak teraz razi sobie Mateusz?

Życie Mateusza wygląda coraz lepiej

- Po wypadku odezwała się do mnie moja mama, która pomogła mi załatwiać wszystkie urzędowe sprawy, wróciłem też do mojego byłego chłopaka, który zorganizował zrzutkę właśnie na protezę. Pani Kasia Dowbor też bardzo pomogła. Po wypadku mieszkałem z moim chłopakiem w Szczecinie u jego rodziców, ale w lutym się rozstaliśmy i wynajmuję mieszkanie w Gliwicach - Mateusz cytuje wp.pl

Chłopak koncentruje się na swojej nowej pasji, jaką jest podróżowanie. Dba o siebie i regularnie odwiedza siłownię. Wygląda na to, że jego życie powoli zmierza w dobrą stronę.

Zdjęcie wyróżniające pochodzą z kanałów „marudaa33” oraz „katarzyna_dowbor_official” na Instagramie.
Zobacz też: