DomekIOgrodek.pl
Katarzyna Dowbor

TRICOLORS/East News

Kim z zawodu jest Katarzyna Dowbor? Prowadząca "Nasz nowy dom" nie jest dziennikarką

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Katarzyna Dowbor od lat prowadzi ukochany przez Polki i Polaków program "Nasz nowy dom". Wielu może się wydawać, że jej zawód powiązany jest z dziennikarstwem lub architekturą, jednak prawda jest zupełnie inna. Otóż gwiazd

Katarzyna Dowbor to kobieta wielu talentów. Nie dość, że doskonale spełnia się w ogrodnictwie, projektowaniu wnętrz, prowadzeniu popularnego show, to jeszcze, jak się okazało, ma zacięcie pedagogiczne. Niezwykle ciekawe jest również jej zainteresowanie seksuologią. Co mówi o tym gwiazda?

Katarzyna Dowbor. Kim jest z zawodu? Prawda zaskakuje

Prowadząca „Nasz nowy dom” wyznała całą prawdę dotyczącą swojego zawodu w wywiadzie z tygodnikiem „Show”. Wypowiadała się wtedy o stanie edukacji seksualnej w naszym kraju, krytykując podejście rządzących.

Kobieta przyznała, że jako pedagog-seksuolog z niepokojem obserwuje, w jaki podchodzi się do tego tematu w Polsce, tym samym wyrządzając szkodę młodym ludziom, którzy nie dostają rzetelnej wiedzy w tej ważnej kwestii.

Jak powiedziała Katarzyna Dowbor, Prawo i Sprawiedliwość chce, aby dzieci było jak najwięcej, a jednocześnie odmawia prowadzenia zajęć edukujących dzieci i młodzież w tym zakresie.

Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że gwiazda jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie była studentką studiów pedagogicznych ze specjalizacją seksuologiczną. Zważając na to, czym zajmuje się teraz, jest to naprawdę ogromne zaskoczenie!

Katarzyna Dowbor. Od pedagoga-seksuologa do uwielbianej prowadzącej „Nasz nowy dom” 

Jak widać, miłość do telewizji i dziennikarstwa wygrała z zamiłowaniem do nauczania, ponieważ Katarzyna Dowbor wybrała pracę w Telewizji Polskiej, w której działała aż 30 lat!

Była autorką bardzo wielu reportaży, prowadziła również popularny program śniadaniowy. Trochę czasu minęło, gdy jej główną miłością i specjalizacją stały się show o domach i ogrodach.

„Ogrodowa Dowborowa” to program, w którym gwiazda mogła popisać się swoją pasją do ogrodnictwa, odwiedzając różne działki, opowiadając o nowinkach związanych z roślinami oraz pokazując widzom piękne miejsca.

Od 2013 roku prowadzi jedno z najpopularniejszych show w Polsce - „Nasz nowy dom”, który przyniósł jej ogromny rozgłos i rzeszę oddanych fanów. 

Źródło: gwiazdy.wpl.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Genialny trik ze skórką od banana. Cudownie działanie na rośliny

  • „Nasz nowy dom”: Takiego grzyba na ścianie Katarzyna Dowbor jeszcze nie widziała

  • Jak pozbyć się zapachu papierosów z domu? Zaskakujące rozwiązanie

Marta IdzikowskaAutor

Wydawczyni portalu Dom i ogródek. Absolwentka architektury wnętrz i kulturoznawstwa. Prywatnie miłośniczka śpiewu, psychologii i kultury queerowej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

TV

Katarzyna Dowbor wyznała, że ekipy remontowe „Nasz nowy dom” czasem nie dają rady

Czytaj więcej >
Nasz nowy dom

TV

"Nasz nowy dom". Pani Beata, której sąsiad spalił dom, szczerze o swoim życiu

Czytaj więcej >
Nasz nowy dom tajemnice

TV

Ekipa "Nasz nowy dom" ujawnia co jest największym wyzwaniem

Czytaj więcej >
Nasz nowy dom

TV

Zaskakujące dane związane z programem "Nasz nowy dom"

Czytaj więcej >
Nasz nowy dom

TV

"Nasz nowy dom": poważnie chore dzieci żyły w domu bez ogrzewania i ciepłej wody

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor

TV

"Nasz nowy dom": takiego grzyba na ścianach Dowbor widziała po raz pierwszy

Czytaj więcej >