DomekIOgrodek.pl
Kwiaty na walentynki

pixnio.com/CC0 Domena Publiczna/Marko Milivojevic

Idealne rośliny na walentynki

12 Lutego 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Walentynki już niebawem, jeśli więc zastanawiasz się nad prezentem idealnym - to świetnie. W tym artykule podpowiemy, jakie najlepiej dobrać kwiaty dla ukochanej osoby w zależności od tego, co chcemy jej przekazać.

Przed wizytą w kwiaciarni warto poznać symbolikę kwiatów, które mamy do wyboru. Przyda się to szczególnie w sytuacji, kiedy chcesz zaskoczyć ukochaną osobę. Dzięki temu wyrazisz swoje uczucia bez słów!

Dawniej wszystkie bukiety nosiły swoje ukryte znaczenie. Stanowiły kod zrozumiały tylko i wyłącznie dla zakochanych. Mowa kwiatów może wiele wyrazić. 

Symbolika najbardziej popularnych kwiatów na walentynki - róż

Jednymi z wyjątkowych i pożądanych kwiatów w dzień zakochanych są róże. Czerwone oznaczają pożądanie i miłość. Bardzo duże znaczenie ma również ilość kwiatów w bukiecie. 

Jedna róża sprawdzi się na początkowym etapie znajomości i pokazuje chęć bycia z osobą, której ją ofiarowujemy. Dając trzy róże, wyznajemy miłość. Trzynaście symbolizuje sekretne i wielkie uwielbienie, z kolei piętnaście róż należy wręczyć osobie, którą chcemy za coś przeprosić

Różowe barwy tych kwiatów są odpowiednie dla młodszych osób, które nie darzą się jeszcze wielkim uczuciem.

Białe pozwalają zaprezentować szacunek, fioletowe wyrażają uczucie od pierwszego wejrzenia, pomarańczowe symbolizują pomost pomiędzy przyjaźnią a miłością. Możemy postawić na róże w tym kolorze jeśli chcemy wejść w nowy etap znajomości. 

Jakie uczucia wyrażają inne kwiaty na walentynki

Róże mimo swojego mocnego znaczenia nie są jedynymi kwiatami, które mogą znaleźć się w walentynkowym bukiecie.

Chabry bądź fiołki możesz podarować osobie, która nie do końca wie, jakie żywisz wobec niej uczucia. Chryzantema zaś oznacza, że stara miłość nie rdzewieje, a w kolorze czerwonym zachęca do wspólnych miłosnych uniesień. 

Hiacynty i kaczeńce możesz wysłać do osoby, która jest daleko od ciebie i nie możecie się spotkać - wyrażają tęsknotę i cierpienie. Frezje oznaczają uznanie i radość, sprawdzą się w momencie, kiedy jeszcze dobrze się nie znacie. 

Lilie z kolei niosą za sobą znaczenie poważnych zamiarów w stosunku do wybranej osoby. Prymule przekażą informacje o tym, aby druga strona nie była zbyt nieśmiała. Gerbery przydadzą się, jeśli chcesz okazać szacunek. Żonkile przekażą zazdrość, a tulipany radość na widok bliskiej osoby (to raczej kwiat przeznaczony dla przyjaciół, a nie dla zakochanych).

Źródło: 123kwiaty.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Genialny sposób na oblodzony chodnik, psy będą szczęśliwe

  • Dodaj pieprz do prania, a stanie się coś niesamowitego

  • Mieszka w tragicznych warunkach, Straż apeluje

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >