DomekIOgrodek.pl
Metamorfoza łazienki

youtube.com/ladyofthehouse

Łazienka - niezwykła metamorfoza

17 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Zaniedbana łazienka, która zamieniła się w wyrafinowaną przestrzeń robi duże wrażenie. Na ścianach znajdował się trudny do opanowania grzyb. Stare płytki i sprzęty nie zachęcały do korzystania z pomieszczenia. Blogerka LadyoftheHouse zdecydowała si

Małgorzata Kowalewska-Kawuza to popularna blogerka i vlogerka zajmująca się między innymi tematyką wnętrzarską. Treści, które nam przekazuje, są kreatywne i inspirujące. Tym razem również nie zawiodła.

W tym artykule zajmiemy się remontem 100-letniego domu na Warmii, a konkretnie jednym z dwóch najtrudniejszych do renowacji pomieszczeń - łazienką. Marzeniem właścicielki było stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla rodziny i przyjaciół. Czy się udało?

Łazienka z horroru 

Zanim pomieszczenie zostało poddane gruntownemu odświeżeniu, wyglądało naprawdę niezachęcająco. Mała ilość światła w kompozycji z ciemnym grzybem na ścianach powodowała, że nie było to miejsce, w którym chcielibyśmy spędzić nawet krótką chwilę.

Zabrudzone fugi i nieestetyczne rury wystające spod zlewu sprawiały wrażenie, że jesteśmy w obskurnym garażu. Kto chciałby wziąć relaksującą kąpiel w takim miejscu?

Źródło zdjęcia: youtube.com/ladyofthehouse

Źródło zdjęcia: youtube.com/ladyofthehouse

Łazienka jak z okładki, niebywała zmiana

Układ łazienki się nie zmienił. Specjalistka uznała, że da się udoskonalić wnętrze, zachowując poprzednią kompozycję przestrzenną. 

Podstawą spektakularnej zmiany były kafelki w jednocześnie subtelnym i odważnym wzorze. Modern Pearl Parrots od marki Tubądzin okazał się być strzałem w dziesiątkę. Wyrysowane egzotyczne rośliny, między którymi znalazły się papugi, stworzyły elegancki i przyjazny klimat.

Na podłodze wylądowały proste, białe kafle. W tym samym kolorze są także wanna i toaleta. Złote dodatki przełamały biel. Stary, metalowy stolik od maszyny do szycia Singer wprowadził niesamowity oryginalny sznyt

Oprócz rozmaitych wzorów i złotych detali cała reszta pozostała stonowana. Małgorzata Kowalewska-Kawuza chciała, aby całość pełniła wizualnie spójną kompozycję. Ważnym aspektem było dla blogerki również to, aby sprzęty znajdujące się we wnętrzu posiadały nienaganną jakość.

Dodatki w większości przypadków to wisienka na torcie, tym razem nie było inaczej. Efektowne lustra typu słoneczka, dekoracyjna papuga, półka nawannowa oraz stylowy kinkiet dopełniają kunsztu wnętrza. Luksus i egzotyka - to z pewnością słowa przewodnie tej metamorfozy

Źródło zdjęcia: youtube.com.ladyofthehouse

Źródło zdjęcia: youtube.com.ladyofthehouse

Żródło: kobieta.onet.pl

Podobne artykuły

Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Zapach

Inspiracje

Domowe triki na piękny zapach w domu

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Inspiracje

Najlepszy płyn do mycia naczyń - wyniki ekspertów

Czytaj więcej >
Światełka świąteczne

Inspiracje

Przystrojony dom na Święta. Nazywają go "Małym Las Vegas "

Czytaj więcej >
segregacja śmieci

Inspiracje

Segregacja śmieci - pracownik sortowni opowiada

Czytaj więcej >
Piekarnik

Inspiracje

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Czytaj więcej >