Metamorfoza łazienki
youtube.com/ladyofthehouse
Weronika Dadok - 17 Grudnia 2020

Łazienka - niezwykła metamorfoza

Zaniedbana łazienka, która zamieniła się w wyrafinowaną przestrzeń robi duże wrażenie. Na ścianach znajdował się trudny do opanowania grzyb. Stare płytki i sprzęty nie zachęcały do korzystania z pomieszczenia. Blogerka LadyoftheHouse zdecydowała się wziąć sprawy w swoje ręce i uratować zapuszczone cztery kąty.

Małgorzata Kowalewska-Kawuza to popularna blogerka i vlogerka zajmująca się między innymi tematyką wnętrzarską. Treści, które nam przekazuje, są kreatywne i inspirujące. Tym razem również nie zawiodła.

W tym artykule zajmiemy się remontem 100-letniego domu na Warmii, a konkretnie jednym z dwóch najtrudniejszych do renowacji pomieszczeń - łazienką. Marzeniem właścicielki było stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla rodziny i przyjaciół. Czy się udało?

Łazienka z horroru

Zanim pomieszczenie zostało poddane gruntownemu odświeżeniu, wyglądało naprawdę niezachęcająco. Mała ilość światła w kompozycji z ciemnym grzybem na ścianach powodowała, że nie było to miejsce, w którym chcielibyśmy spędzić nawet krótką chwilę.

Zabrudzone fugi i nieestetyczne rury wystające spod zlewu sprawiały wrażenie, że jesteśmy w obskurnym garażu. Kto chciałby wziąć relaksującą kąpiel w takim miejscu?

Grzyb na suficie

Źródło zdjęcia: youtube.com/ladyofthehouse

Brzydka łazienka

Źródło zdjęcia: youtube.com/ladyofthehouse

Łazienka jak z okładki, niebywała zmiana

Układ łazienki się nie zmienił. Specjalistka uznała, że da się udoskonalić wnętrze, zachowując poprzednią kompozycję przestrzenną.

Podstawą spektakularnej zmiany były kafelki w jednocześnie subtelnym i odważnym wzorze. Modern Pearl Parrots od marki Tubądzin okazał się być strzałem w dziesiątkę. Wyrysowane egzotyczne rośliny, między którymi znalazły się papugi, stworzyły elegancki i przyjazny klimat.

Na podłodze wylądowały proste, białe kafle. W tym samym kolorze są także wanna i toaleta. Złote dodatki przełamały biel. Stary, metalowy stolik od maszyny do szycia Singer wprowadził niesamowity oryginalny sznyt.

Oprócz rozmaitych wzorów i złotych detali cała reszta pozostała stonowana. Małgorzata Kowalewska-Kawuza chciała, aby całość pełniła wizualnie spójną kompozycję. Ważnym aspektem było dla blogerki również to, aby sprzęty znajdujące się we wnętrzu posiadały nienaganną jakość.

Dodatki w większości przypadków to wisienka na torcie, tym razem nie było inaczej. Efektowne lustra typu słoneczka, dekoracyjna papuga, półka nawannowa oraz stylowy kinkiet dopełniają kunsztu wnętrza. Luksus i egzotyka - to z pewnością słowa przewodnie tej metamorfozy.

Łazienka po remoncie1

Źródło zdjęcia: youtube.com.ladyofthehouse

Łazienka po remoncie1

Źródło zdjęcia: youtube.com.ladyofthehouse

Żródło: kobieta.onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News