Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Łazienka w stylu boho. Prosty sposób na wyjątkowe wnętrze
Kamil Świętek
Kamil Świętek 26.05.2024 15:20

Łazienka w stylu boho. Prosty sposób na wyjątkowe wnętrze

Łazienka w stylu Boho
Fot. Canva/RossHelen

Styl boho od lat okazuje się jednym z najczęściej wybieranych koncepcji aranżacyjnych w wielu mieszkaniach. Nic w tym dziwnego — pozwala on na zaaranżowanie przytulnej przestrzeni, w której zwyczajnie czujemy się dobrze.

Naturalne, ciepłe kolory, rustykalne akcenty i wysoką estetyka wnętrza skłania wiele osób do wykorzystania go nie tylko w salonie, czy sypialni, ale również w łazience. Czy wiecie, jak zaaranżować łazienkę w stylu boho?

Charakterystyka stylu Boho

Boho, a właściwie styl bohemian lub bohema to nowa koncepcja wykończenia wnętrz, która łączy w sobie francuską bohemę z estetyką hippie i etniczną kulturą.

W efekcie daje to wynik bardzo estetycznej, przytulnej przestrzeni z miłymi dla oka akcentami z plecionki, zakrawającej o wariacje folklorowe. Wiele osób twierdzi, że styl ten przeznaczony jest głównie do sypialni, aczkolwiek dlaczego mielibyśmy nie stworzyć łazienki w stylu boho?

W tym miejscu warto zaznaczyć, że styl boho uwielbia naturalne materiały, ziemiste kolory i rustykalne wzornictwo. Nieodłącznym elementem stylu boho są rośliny, świece i plecione, sznurkowe rękodzieła.

Łazienka w stylu Boho 2.jpg
Fot. Canva/yalax, Getty Images

Jak zaaranżować łazienkę w stylu Boho?

Łazienka w stylu boho doskonale uzupełni jasne, dobrze rozświetlone wnętrza. Jeśli macie w łazience okno, wykończyliście ściany na biało lub kremowo, aż prosi się o to, aby dodać tej przestrzeni nieco sycylijskiego słońca.

Nie bez przyczyny styl boho postrzegany jest jako nostalgiczny, przywołujący niezapomniane, zagraniczne wakacje. Wystarczy dodać do łazienki ozdoby z plecionki, postawić na naturalne materiały, jak drewno (oczywiste dobrze zabezpieczone przed wilgocią), czy kamień, aby nadać tej przestrzeni niezapomnianego, jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Pamiętaj o tych aspektach przy projektowaniu łazienki

Styl boho wymaga nieco przestrzeni. Zdecydowanie lepiej prezentuje się on w obszernych łazienkach, w których znajduje się obszerne lustro, lamele na ścianie i wanna wolnostojąca, niż ciasna kabina prysznicowa, minimalistyczna umywalka i pralka wciśnięcia w kąt pomieszczenia. W takich „klitkach” trudno o poczucie wakacyjnej nonszalancji.

Projektując łazienkę w stylu boho, postawcie na naturalne materiały takie jak kamień, drewno, czy wiklina. Z dodatków polecamy kafle z orientalnymi lub kwiecistymi wzorami, a nawet buddyjskimi mandatami.

Ciekawym uzupełnieniem wnętrza będą wiklinowe kosze, ciepłe, delikatne oświetlenie oraz wszelkiego rodzaju kadzidełka i świece.

Łazienka w stylu Boho 3.jpg
Fot. Canva/RossHelen

ZOBACZ TAKŻE: