Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Łazienka w stylu rustykalnym to hit ostatnich lat. Tak ją urządzisz
Paulina Korzec
Paulina Korzec 30.05.2024 07:00

Łazienka w stylu rustykalnym to hit ostatnich lat. Tak ją urządzisz

Łazienka
domekiogródek.pl/ Paulina Korzec

Urządzając mieszkanie, coraz większą uwagę przywiązujemy do wystroju łazienki. W tym pomieszczeniu spędzamy wiele czasu, nie tylko dbając o higienę, ale także relaksując się, dlatego ważne jest dla nas przyjemne otoczenie.

Klimat spokoju i błogości w łazience osiągniemy, jeśli postawimy na styl rustykalny, który łączy w sobie elementy natury, vintage i wiejskiej sielanki.

Bez drewna ani rusz

Styl rustykalny - podobnie zresztą jak boho - w dużej mierze czerpie z natury, dlatego urządzając wnętrze w tym duchu powinniśmy sięgnąć po materiały i kolorystykę występujące w przyrodzie.

Doskonale sprawdzi się tu zwłaszcza drewno, które tworzy ciepły klimat we wnętrzu. Może to być fragment boazerii, płytki drewnopodobne i drewniane fronty szafek.

Do tego stylu pasuje również cegła oraz naturalny kamień, np. łupek czy marmur. Rustykalna łazienka nie powinna wyglądać jak zaprojektowana “od linijki”. Mile widziane są tu wszelkie surowe wykończenia i nieregularne płytki łazienkowe oraz elementy z nieociosanego kamienia, oraz drewna.

Łazienka
Fot. Canva/Andy Dean Photography

Naturalne kolory i materiały

Jak wspominaliśmy, styl rustykalny inspiruje się przyrodą. Naturalną kolorystykę drewna i kamienia możemy uzupełnić neutralnymi barwami - beżem, bielą czy szarością. Jeśli zależy nam na akcentach kolorystycznych, niech będzie to zgaszona pomarańcz i zieleń.

Gładkie, jednorodne i lśniące powierzchnie charakterystyczne dla nowoczesnych aranżacji zamieńmy na ciekawe tekstury, różnorodne formy i warstwy. Dodajmy do tego rozmaite tekstylia - maty podłogowe, zasłony, a nawet firanki. Szorstkie drewno, wypukłości kamienia czy miękkie w dotyku dywaniki dodadzą wnętrzu charakteru.

Rustykalne meble do łazienki

Meble łazienkowe w stylu rustykalnym nie mogą być nudne. Lekkie, nowoczesne formy z elementami aluminium zastąpmy masywnymi komodami z wieloma szafkami i szufladami.

W stylu rustykalnym ważne są także drobne detale, takie jak dekoracyjne gałki do mebli, szprosy w oknach, zdobione ramy luster czy szklane klosze do lamp dających ciepłe, rozproszone światło.

Zwieńczeniem tak urządzonego wnętrza niech będą rośliny. Styl rustykalny aż prosi się o dekoracje z żywych kwiatów. Do tego ciepły płomień świec i o pełen relaks nietrudno.

Łazienka
Fot. Canva/RossHelen

Zobacz także: