Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Mało kto zna trik na rozmrażanie zamrażarki. Jest o niebo szybciej
Kamil Świętek
Kamil Świętek 14.09.2023 13:40

Mało kto zna trik na rozmrażanie zamrażarki. Jest o niebo szybciej

Jak rozmrozić zamrażarkę?
Canva/RobsonPL, shutter/UncleFedor

Zamrażarka to przedziwne urządzenie, nieprawdaż? Teoretycznie ma służyć do mrożenia produktów spożywczych, a w rzeczywistości jest magazynem na lód o zapachu przestanej ryby. Jeśli wiecie, o czym piszemy, to znak, że macie problem z dbaniem o zamrażarkę.

Spokojnie, nie ma takiego lodu, którego nie dałoby się skruszyć. W tym artykule przedstawimy Wam sposoby na to, jak rozmrozić zamrażarkę. Jest to prostsze, niż myślicie. Poznajcie nasze patenty.

Dlaczego warto wiedzieć, jak rozmrozić zamrażarkę?

Zastanówmy się nad tym podstawowym pytaniem. Po co nam wiedza z zakresu tego, jak rozmrozić zamrażarkę? Przecież wystarczy ją wyłączyć i sama się rozmrozi. Owszem – zalewając przy tym połowę kuchni.

Zamrażarka jest urządzeniem, które wymaga rozmrażania. Dobrze byłoby wykonywać tę czynność regularnie. Im więcej mamy w niej lodu, tym gorzej mrozi ona produkty spożywcze, a przy okazji pobiera więcej energii do prawidłowego działania.

Rozmrażanie zamrażarki powinno być tak częste, jak to możliwe. Realnie jednak warto robić to dwa razy do roku, w zależności od tego, jak mocno lód osadza się na ścianach Waszego urządzenia. Przypomnimy tylko, że jej wnętrze powinno być tak czyste, jak zaprezentowane na zdjęciu.

Jak rozmrozić zamrażarkę - wzór.jpg
Canva/8vFanI, Getty Images

Kiedy i jak rozmrozić zamrażarkę?

Zamrażarkę najlepiej byłoby rozmrażać zimą. Wówczas nawet całodniowe rozmrażanie urządzenia nie stanowiłoby problemu. Jedzenie odpowiednio zapakowane można po prostu wystawić na balkon i przy mocno ujemnej temperaturze, nic by mu się nie stało.

Rozmrażanie zamrażarki można oczywiście przyspieszyć, jeśli macie funkcję SuperFrost. Ta aktywowana około 24 godziny przed rozmrażaniem pozwoli na obniżenie temperatury z -18 do -32 stopni Celsjusza wewnątrz, dzięki czemu jedzenie będzie głębiej zamrożone i dłużej wytrzyma nienaruszone poza zamrażarką.

Jak rozmrozić zamrażarkę szybko i skutecznie?

Aby szybko i skutecznie rozmrozić zamrażarkę, należy odłączyć ją od źródła zasilania. Następnie warto sprawdzić, czy możemy usunąć wszelkie poluzowane fragmenty lodu. Warto systematycznie wycierać ścianki zamrażarki, aby woda nie rozlała nam się na całą kuchnię.

Jeśli Wasza zamrażarka posiada technologię NoFrost, jesteście prawdziwymi szczęściarzami. System ten umożliwia wywołanie obiegu powietrza w zamrażarce, dzięki czemu wilgoć nie osiada na ściankach, a jest regularnie odprowadzania, co ogranicza pojawianie się lodu.

Drodzy Czytelnicy, gdy wiecie już, jak rozmrozić zamrażarkę, pamiętajcie, że po rozmrażaniu należy ją dobrze wyczyścić przy pomocy wody, szmatki i płynu do naczyń. Życzymy powodzenia.

Jak rozmrozić zamrażarkę - przykład.jpg
Canva/DLMcK, Getty Images Signature