DomekIOgrodek.pl
Katarzyna Dowbor

Jan BIELECKI/East News

Metamorfoza domu uczestników „Nasz nowy dom”. Ich historia wzrusza

10 Września 2021

(Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Ekipa remontowa programu „Nasz nowy dom” i ich przewodnicząca, Katarzyna Dowbor po raz kolejny wykazali się profesjonalizmem i wielkim sercem. Wyremontowali dom wielopokoleniowej rodziny ze wsi Płochowo w woj. Pomorskim, który wyglądał, jak ruina. Dziś za sprawą drużyny Polsatu mogą cieszyć się nowoczesnym, i pięknie wyglądającym domem.

Nieruchomość znajdowała się w bardzo opłakanym stanie. Wokół widniało mnóstwo roślinności i zielonej trawy, jednak nie wyglądało to ładnie przy tak niszczejącym domu. Teraz jest całkowicie inaczej.

Ekipa programu „Nasz nowy dom” wyremontowała niszczejącą nieruchomość wielopokoleniowej rodzinie

Sytuacja miała miejsce w 194. odcinku. Katarzyna Dowbor otrzymała zgłoszenie od rodziny ze wsi Płochowo w woj. Pomorskim, której dom wyglądał, jak niszczejąca rudera. Mieszkało tam aż sześć osób: babcia Halina, jej syn Leszek z żoną Ewą i wnuki – siedmioletnie bliźniaczki Eliza i Amanda oraz dwuletni Kuba.

Nie dość, że ich dom wyglądał obskurnie, to nie mieli pieniędzy na to, by podjąć się jakiegokolwiek remontu. Spowodowane było to problemami zdrowotnymi członków rodziny. Pani Ewa walczyła z nowotworem, którego ostatecznie pokonała, jednak niedługo po zwalczeniu potwora, okazało się, że z rakiem zmaga się także jej małżonek.

Wielka miłość i ogromna siła małżeństwa sprawiła, że zrobili wszystko, by zapewnić swoim dzieciom beztroskie i szczęśliwe dzieciństwo. Do tego wszystkiego dochodziły problemy zdrowotne ich babci, którą codziennie się opiekowali. Z uwagi na brak funduszy i niskie dochody ojca rodziny, zdecydowali się na zgłoszenie do programu „Nasz nowy dom”.

Dom w lesie, coś pięknego. Niesamowity projekt

Dom w lesie, coś pięknego. Niesamowity projekt

CZYTAJ DALEJ

Na całe szczęście ich prośba została rozpatrzona pozytywnie i już kilka dni później Katarzyna Dowbor i ekipa programu zjawiła się w Płochowie, gdzie padło słynne „wyremontujemy wasz dom”. Zaledwie pięć dni później rodzina mogła się cieszyć z nowoczesnego, przystosowanego do dzisiejszych czasów miejsca zamieszkania.

Zmienili niszczejącą nieruchomość w nowoczesny dom

Stary dom rodziny miał przeciekający dach, który pokryty był eternitem, a ściany nie były ocieplone. W nieruchomości znajdowały się tylko dwa pokoje, a wszystkie pomieszczenia zdane były na ocieplanie dwoma wyniszczonymi piecami.

Co się stało, kiedy po remoncie rodzina powróciła do swojego domu? Zobaczyli budynek kompletnie nieprzypominający tego, jaki stał wcześniej w tym samym miejscu. Elewacja zmieniła kolor na piękny, szaro-błękitny, wykonany z drewna i ocieplony, a po wejściu do środka kompletnie ich zamurowało.

Ściany zostały odmalowane, meble pachnące nowością, kuchnia odrestaurowana na miarę XXI wieku, podobnie, jak łazienka. Dzieci otrzymały swoje pokoje, a rodzice i babcia mogli cieszyć się odrębnymi pokojami. To było wprost niesamowite. Nie mogli powstrzymać się od łez szczęścia i radości. Sami zobaczcie efekty.

Zobacz zdjęcia:

nasz nowy dom 1

facebook.com/NaszNowyDom

nasz nowy do 2

facebook.com/NaszNowyDom

nasz nowy dom 5

facebook.com/NaszNowyDom

nasz nowy dom 3

facebook.com/NaszNowyDom

Wszystkie zdjęcia remontu znajdziecie na Facebooku programu „Nasz nowy dom”.

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Nowa osoba w ekipie "Nasz nowy dom"

  • Nieprzyjemne znalezisko w ogrodzie przy nowym domu

  • Odbiór mieszkania od dewelopera - o tym musisz pamiętać

Źródło: facebook.com

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl

Jak dobrym ogrodnikiem jesteś? Sprawdź się w quzie o terminach sadzenia roślin

Pytanie 1 z 4

Kiedy odbywają się zbiory brukwi?Karol Osiński Autor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

TV

Gospodarstwo z serialu ''Pierwsza miłość''

Czytaj więcej >

TV

Gdzie naprawdę jest dom Pietrka i Joli z "Rancza"? Odnaleźliśmy budynek

Czytaj więcej >
Nasz nowy dom

TV

Ile domów wyremontowała ekipa "Nasz nowy dom"? Liczba robi wrażenie

Czytaj więcej >

TV

Ulica "Alternatywy 4'' została wymyślona. Prawdziwy adres lokatorów

Czytaj więcej >

TV

Kamienica z "Miodowych lat". Gdzie mieszkali Karol Krawczyk i Tadzio Norek?

Czytaj więcej >

TV

Nowy dom Hadziuków z serialu "Ranczo". Gdzie znajduje się naprawdę?

Czytaj więcej >