DomekIOgrodek.pl
Mole spożywcze

pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany

Mole spożywcze - jak się ich pozbyć?

19 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Mowa oczywiście o molach spożywczych, które są zmorą w wielu domach. Oprócz tego, że wyglądają bardzo nieestetycznie w twoim pożywieniu, to dodatkowo mogą zaszkodzić zdrowiu. W tym artykule podpowiemy, jak się ich skutecznie pozbyć.

Mole spożywcze są sporym kłopotem, gdy raz zadomowią się u nas, później trudno się ich pozbyć. Oprócz tego, że świadomość tego, iż stworzenia te mają styczność z naszym jedzeniem może przyprawiać o dreszcze, mole mogą być także szkodliwe dla zdrowia

Najchętniej zamieszkują w ciemnych i suchych miejscach. Ich przysmakiem jest sucha żywność. Często można znaleźć je w paczkach ryżu, mąki, czy orzechach. Jeśli zauważysz je u siebie - zacznij lepiej działać od razu. 

Jak pozbyć się moli spożywczych?

Mole spożywcze wyglądają bardzo niepozornie. Mogą jednak wywołać całkiem spore spustoszenie w twojej kuchni. Znajdziemy je przede wszystkim w sypkich produktach. Zwykle zaczynają żerować w nocy, mają szary kolor, a długość nie przekracza 1 centymetra

Zanim zaczniesz z nimi walkę, opróżnij szafki kuchenne i umyj je dokładnie za pomocą ciepłej wody oraz mydła. Gdy to zrobisz, możesz przejść do drugiego etapu, stosując odpowiednie środki zwalczania. 

Możesz przemyć szafki roztworem wody połączonej z octem. Następnie postaw w swojej szafce miskę z gorącym octem i wyjmij ją, gdy całkowicie się wystudzi. 

Aby usunąć mole, możesz wykorzystać także cytrusy. Po przemyciu szafek włóż do nich nabitą goździkami pomarańczę lub skórkę z pomarańczy. Odstraszysz w ten sposób mole, ale także zaprosisz do kuchni piękny zapach. 

Świetnym pomysłem jest także przygotowanie naparu goździkowego. Wlej go do miski i pozostaw w szafce, mole na pewno nie będą zachwycone. 

Jeśli chcesz, aby mole spożywcze opuściły twoje szafki, możesz także zastosować aromat waniliowy, włóż go do szafki i gotowe. 

Oprócz wszystkich powyższych sposobów warto także rozważyć przełożenie żywności do szczelnie zamkniętych słoików.

Mole spożywcze i ich szkodliwość dla zdrowia

Na larwach moli oraz dorosłych znajdują się liczne grzyby, oraz bakterie mogące powodować choroby i alergie. Ich obecność może być groźna szczególnie dla osób o obniżonej odporności. Mogą powodować zakażenia górnych dróg oddechowych, problemy z układem moczowym, a także biegunki. Musimy zatem sprawę z ich likwidacją brać bardzo na poważnie i zapobiegać nawrotom tych szkodliwych owadów

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek

  • Szkodliwy wirus, który niszczy pomidory - skuteczny sposób, aby go zwalczyć

  • Ulga dla właścicieli domów, możecie zapłacić niższy podatek

  • Genialny trik ze skórką od banana. Działa na rośliny

Podobne artykuły

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Inspiracje

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Czytaj więcej >
Śmierdząca lodówka

Inspiracje

Brzydki zapach z lodówki- jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >
Salon

Inspiracje

Feng Shui - zastosuj te zasady w mieszkaniu

Czytaj więcej >
Gadżety kuchenne

Inspiracje

5 przydatnych gadżetów w kuchni. Zmieniają życie

Czytaj więcej >
chusteczka nawilżana trik

Inspiracje

Chusteczka nawilżana w pralce. Niesamowity efekt

Czytaj więcej >
uszczelnienie okna

Inspiracje

Uszczelnianie okna na zimę

Czytaj więcej >