DomekIOgrodek.pl Aktualności Można sporo dostać. Dodatki na prąd, gaz, remont i inne
Fot. Canva / Proxima Studio

Można sporo dostać. Dodatki na prąd, gaz, remont i inne

9 marca 2024
Autor tekstu: Patrycja Grzebyk

Rachunki wciąż rosną. Coraz więcej kosztuje prąd, czy gaz. Ratuje nas zamrożenie cen energii, jednak takie rozwiązanie nie jest wieczne. Jak możemy zmniejszyć zużycie i zabezpieczyć się na przyszłość?

Znajdziemy sporo programów, które mają nam pomóc z rosnącymi cenami gazu i prądu. Sprawdź, jak długo potrwa zamrożenie cen i jak zabezpieczyć się przed zmianą.

Do kiedy możemy liczyć na zamrożenie cen prądu?

Zamrożenie cen energii jest ogromnym wsparciem dla wielu osób. Jednak ta forma wsparcia może się skończyć. Zamrożenie cen energii prawdopodobnie potrwa do czerwca 2024 roku. Przez jeszcze kilka miesięcy możemy z niego skorzystać.

W zależności od tego, jaka jest nasza sytuacja i jakie jest zużycie. Możemy liczyć na różne ulgi. Maksymalna cena za prąd w określonym limicie zużycia to 412 zł/MWh. Trochę inaczej wygląda sytuacja osób niepełnosprawnych.

Zamrożenie cen prądu to nie jedyna ulga, na którą możemy liczyć. W ramach różnych programów możemy dostać pieniądze na remont, czy wymianę pieca gazowego . Zobacz, jak z nich skorzystać.

licznik gazu
Fot. Canva / Bilanol

Dofinansowanie na wymianę pieca gazowego

Jednym z ciekawych rozwiązań jest program Czyste Powietrze. Możemy w ramach niego wymienić aktualny piec na dedykowane i ekologiczne źródło ciepła. Inną opcją jest ocieplenie domu.

W ramach programu Czyste Powietrze możemy liczyć na dofinansowanie do 135 tys. zł. W przypadku tego programu brane są pod uwagę progi dochodowe. W zależności od tego, ile zarabiamy w skali roku, możemy liczyć na mniejsze lub większe dofinansowanie.

Na co przysługują opłaty w ramach programu Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze zakłada wsparcie nie tylko w przypadku kiedy chcemy wymienić piec gazowy. Możliwości jest znacznie więcej i z programu możemy skorzystać również kiedy chcemy:

  • ocieplić ściany, strop, podłogi;
  • wymienić okna, drzwi, bramę garażową na bardziej szczelne;
  • wymienić instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej;
  • mikroinstalację fotowoltaiczną.
pieniądze
Fot. Canva / Alex-White, Getty Images

Zobacz także:

Co zobaczyłeś na zdjęciu jako pierwsze? Niezwykłe, czego się o sobie dowiesz
Mało kto wie, co trzeba zrobić, gdy w domu umrze bliski. Otwarcie okna to nie wszystko
Obserwuj nas w
autor
Patrycja Grzebyk

Redaktor portalu Domek i Ogródek. Szukam dla Was sposobów na to, jak ułatwić wykonywanie domowych obowiązków. Prywatnie jestem roślinomaniaczką z domem pełnym wyjątkowych okazów i właścicielką psa, który doskonale wie, jak porządnie w domu nabrudzić.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy