mycie okien
pixabay.com/mrganso(CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 27 Lutego 2021

Genialny trik na umycie okien bez smug

Mycie okien to dla wielu z nas istny koszmar - po tej czynności zostają na nich liczne smugi, zabrudzenia i zanieczyszczenia. Istnieje jednak pewien świetny trik, który stosowały nasze babcie. Chodzi o to, żeby zamiast papierowych ręczników użyć... gazety!

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, a wraz z nią wiosenne porządki. Na pierwszy ogień powinny pójść okna, które po zimie są często mocno zanieczyszczone i brudne.

Wielu z nas jednak nie przepada za tą czynnością - trudno wyczyścić szyby tak, aby nie pozostawić smug i tłustych śladów. Mamy jednak na to jeden prosty i banalny sposób!

Mycie okien bez smug. Wypróbuj gazetę

Większość osób myje szyby za pomocą płynu i papierowych ręczników. Ten materiał często się sprawdza, jednak warto pomyśleć nad zastąpieniem go jeszcze bardziej efektywnym - a mianowicie gazetą!

Dzięki swojej specyficznej strukturze pozwala na pełne wchłonięcie się środka czyszczącego, bez pozostawiania smug i nieestetycznych śladów czy zacieków.

Anna Czartoryska-Niemczycka pokazała ogród i roślinyAnna Czartoryska-Niemczycka pokazała ogród i roślinyCzytaj dalej

Popsikaj szyby płynem, a następnie porządnie przetrzyj całość papierową gazetą. Od razu zauważysz różnicę - proces czyszczenia zajmie znacznie krócej i nie będziesz musiał go kilkakrotnie powtarzać.

Okna będą błyszczeć i pięknie wpuszczać do domu światło. Nie pojawią się na nich zamglone i trudne do zmycia miejsca.

Mycie okien bez smug. Jak jeszcze możesz to efektywnie zrobić?

Aby twoje okna lśniły jeszcze bardziej, warto, abyś zastosował prostą domową miksturę do mycia. Jest niezwykle skuteczna i tania!

Potrzeba ci jedynie 2 szklanek wody, 2-3 łyżek soli oraz pół szklanki octu. Koniecznie pamiętaj, aby całość dokładnie wymieszać - kryształki soli muszą się idealnie rozpuścić, aby nie porysować szyby.

Przelej płyn do pojemnika ze spryskiwaczem i gotowe! Jeśli będziesz stosował tę genialną miksturę, a do tego przecierał okna gazetą, to efekt błysku i czystości masz gwarantowany.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News