pole
Google Street View
Marta Idzikowska - 29 Marca 2021

Na jedno z osiedli w Lublinie powrócił rolnik. Szykuje pole pomiędzy blokami

Zdumiewający widok rozciąga się na jednym z osiedli przy ulicy Jantarowej w Lublinie. Otóż rolnik, który podczas budowy nowego osiedla nie sprzedał swojej ziemi deweloperowi, znowu powrócił pomiędzy bloki, aby przygotować pole. Widok jest bardzo niecodzienny. Co na to mieszkańcy?

Co roku mieszkańcy jednego z nowych osiedli w Lublinie mogą ze swoich okien obserwować dość niecodzienny dla życia w mieście widok.

Otóż pomiędzy ich budynkami rozciąga się widok na pole, gdzie niestrudzony rolnik pracuje na kawałku swojej ziemi. Jak do tego doszło?

Rolnik z Lublina pracuje na swoim polu pomiędzy blokami. Nie ugiął się przed deweloperem

Wiele lat temu, gdy nowe bloki na Jantarowej miały powstać, deweloper wykupił ziemie od okolicznych właścicieli. Nie wszyscy jednak zdecydowali się na oddanie swoich terenów - przykładem jest właśnie słynny już w całej Polsce rolnik.

Mężczyzna zdecydował się na zachowanie swojego pola, mimo bliskiego sąsiedztwa budynków mieszkalnych. Konsekwentnie co roku pojawia się tam ze specjalistycznymi maszynami.

Barbara Krafftówna wyznała, że nie zamierza wychodzić z domuBarbara Krafftówna wyznała, że nie zamierza wychodzić z domuCzytaj dalej

Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, mieszkańcy okolicznych bloków w ostatnich dniach znowu zaobserwowali obecność rolnika. Podobno przygotowuje już teren pod uprawę z pomocą siewnika.

Rolnik z Lublina pracuje na swoim polu pomiędzy blokami. Co na to mieszkańcy?

Okazuje się, że osoby, których okna wychodzą na pole, są z tego stanu rzeczy bardzo zadowolone. Dzięki takiemu wiejskiemu klimatowi wszystkim żyje się przyjemniej, a krajobraz jest bardziej malowniczy.

- Wolę traktor i rolnika za oknem niż kolejny beton z sąsiadem okno w okno... U mnie, niestety, do niedawna stał taki domek, rano kury piały... Aż tu nagle zniknął, już jest blok w tempie ekspresowym - piszą internauci na forach.

Inni komentujący chwalą rolnika, że nie ugiął się przed deweloperem i zachował teren. Część chwali także jego spryt - najprawdopodobniej ziemia z roku na rok będzie drożała, dlatego mężczyzna za kilka lat będzie mógł zarobić na niej znacznie lepiej.

O niezwykłym rolniku piszą lokalne jak i ogólnopolskie media. Co ciekawe, sława mężczyzny dotarła aż do Brazylii i Indonezji, gdzie pojawiły się wzmianki o tej wyjątkowej sytuacji.

pole

Screen pochodzi z Google Street View.

pole

Screen pochodzi z Google Street View.

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News