Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Na święta robię bastion z mieszkania. Żaden złodziej nie odważy się włamać
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 07.12.2023 16:16

Na święta robię bastion z mieszkania. Żaden złodziej nie odważy się włamać

zamykanie drzwi
Canva / michaklootwijk, Getty Images

Święta to wyjątkowy czas. Wiele osób wybiera się na Boże Narodzenie w odwiedziny do bliskich. Mieszkania zostają puste, a to idealny scenariusz dla oszustów i złodziei. Jak się przed nimi uchronić?

Przed wyjazdem do rodziny zawsze pamiętam o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania. Podstawą są antywłamaniowe drzwi i dobre zamki. Jak jeszcze zabezpieczyć dom? Zdradzę moje sposoby na nieproszonych gości.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym raczej nie chcemy martwić się o swoje mieszkanie. Kiedy wyjeżdżamy na święta, musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniem naszego dobytku.

Wiele osób popełnia podstawowe błędy i nieświadomie zaprasza złodziei do środka. Przed wyjazdem przede wszystkim musimy pamiętać o zabraniu kluczy spod wycieraczki lub z innych miejsc, w których chowamy je na wszelki wypadek.

Kolejną kwestią jest nieinformowanie publicznie o naszym wyjeździe. Dzięki temu potencjalni złodzieje nie będą wiedzieć, że mieszkanie na święta zostaje puste. Jednak jakie systemu pomogą w razie włamani? Podpowiem, co ja stosuję w swoim domu.

zamki w drzwiach
Canva / Adventure Photo, Getty Images Signature

Dzięki temu nikt nie włamie się do mieszkania

Mieszkanie możemy zabezpieczyć na wiele sposobów. Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie. Jeśli często i na długo wyjeżdżamy, warto pomyśleć o systemie alarmowym. To sprawdzony sposób na złodziei.

Moim sprawdzonym sposobem jest kamera bezpieczeństwa, która pozwala monitorować mieszkanie zdalnie z każdego miejsca. Poza tym świetną opcją będzie lampa na czujnik ruchu, która zniechęci złodziei, kiedy dostaną się do naszego domu.

Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, złodzieje po jakimś czasie mogą zorientować się, że nikogo nie ma w domu. Jednak również na to mam prosty sposób. Wystarczy upozorować obecność domowników. 

Złodzieje będą trzymać się z daleka

Do włamań dużo częściej dochodzi, kiedy w domu nikogo nie ma. Dlatego, żeby zniechęcić złodziei, możemy upozorować naszą obecność w domu. Wystarczy włączyć lampkę, która za pomocą timerów będzie włączać i wyłączać światło o określonej porze.

Przed wyjazdem należy też dobrze zabezpieczyć okna i drzwi balkonowe. Złodzieje mogą próbować dostać się do domu nie tylko przez główne drzwi, które zwykle są dobrze zabezpieczone. W innych miejscach często prościej włamać się do środka.

system alarmowy
Canva / djedzura, Getty Images 

Zobacz także: