Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia

Wizyta księdza p kolędzie
18.12.2023 13:24 Co się stanie jeśli nie otworzymy duchownemu drzwi po kolędzie? Ksiądz może wyciągnąć konsekwencje

Okres świąteczny to czas, kiedy z wizytami po kolędzie ruszają duchowni. Wiele osób zastanawia się nad tym, co może się stać, gdy nie otworzymy drzwi księdzu. Okazuje się, że ma on pewne możliwości wyciągnięcia konsekwencji. Na czym one polegają?

Jarmark w Krakowie
09.12.2023 18:30 Byłam na najpiękniejszym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Polsce. Cudowny klimat zniszczył 1 szczegół

Jarmarki organizowane z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wybrałam się na jarmark w Krakowie i sprawdziłam, co w tym roku na nim znajdziemy.Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie organizowany jest na starym rynku zaraz obok Sukiennic. Trzeba przyznać, że ma niezwykły klimat, jednak wybierając się na rynek, musimy być gotowi na tłumy i naprawdę wysokie ceny.

zamykanie drzwi
07.12.2023 16:16 Na święta robię bastion z mieszkania. Żaden złodziej nie odważy się włamać

Święta to wyjątkowy czas. Wiele osób wybiera się na Boże Narodzenie w odwiedziny do bliskich. Mieszkania zostają puste, a to idealny scenariusz dla oszustów i złodziei. Jak się przed nimi uchronić?Przed wyjazdem do rodziny zawsze pamiętam o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania. Podstawą są antywłamaniowe drzwi i dobre zamki. Jak jeszcze zabezpieczyć dom? Zdradzę moje sposoby na nieproszonych gości.

Biedronka
06.12.2023 10:26 Pokazała, co pracownicy Biedronki dostali na święta. Wywołała lawinę komentarzy

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a to wyjątkowy czas nie tylko w gronie rodzinnym. Właśnie teraz wiele osób wybiera się na wigilie pracownicze. Firmy coraz częściej myślą też o prezentach dla pracowników. Co w tym roku przygotowała Biedronka?Biedronka w tym roku przygotowała wyjątkowe prezenty nie tylko dla swoich pracowników. Podarunki dostanę też ich dzieci. Użytkowniczka TikToka postanowiła pokazać, co takiego znajduje się w prezentach świątecznych od Biedronki.

Anna Lewandowska
05.12.2023 17:36 Imponujące, jak Anna Lewandowska ubrała choinkę. Już udekorowała dom na święta

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Dekoracje pojawiły się w sklepach, a na pólkach znajdziemy coraz więcej zestawów prezentowych. Okazuje się, że dekoracje wkradły się też do domu Anny Lewandowskiej.Część osób ubiera choinkę kilka dni przed świętami. Jednak u Lewandowskich Boże Narodzenia zaczyna się naprawdę wcześnie. Choinka w ich domu zwala z nóg.

zabawki na Mikołaja
24.11.2023 10:06 Tych zabawek nie kupuj dzieciom na Mikołaja. Rejestrują to, co dzieje się w domu

Mikołajki już za chwilę. To więc idealna pora na zakup prezentów dla naszych dzieci i wnucząt. Sklepowe półki uginają się od pięknych maskotek, pluszaków, lalek, klocków. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie zabawki na Mikołaja są bezpieczne.I nie chodzi tutaj o możliwość oderwania od nich przez dziecko małego elementu. Niektóre zabawki rejestrują to, co się dzieje w domu. Wystarczy nieumyślny zakup, a nasze dane pójdą w eter.

kolęda
24.11.2023 08:17 Księża stawiają warunki przed kolędą. „Te mieszkania będą omijane”

Wizyta księdza w domu to dla katolików ważna tradycja. Kapłani odwiedzają osoby wierzące od Bożego Narodzenia do święta Ofiarowanie Pańskiego, czyli do 2 lutego. Jednak chodzenie po kolędzie ma się zmienić. Czego możemy się spodziewać?Podejście do wizyt księży w okresie Bożego Narodzenia u wielu Polek i Polaków znacząco się zmieniły. Wiele osób nie wpuszcza duchownych do domu. Jakie zmiany w związku z tym szykuje Kościół?

dekoratorka choinek
18.11.2023 20:16 Szok ile zarabia dekoratorka choinek. Ma ręce pełne roboty już od listopada

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W sklepach znajdziemy masę dekorakcji, czy chociażby choinki. Wiele osób przygotowania do świąt zaczyna właśnie w listopadzie. Wie o tym dobrze Janine Ralph, która jest dekoratorką choinek.W każdym domu może być inna tradycja, jeżeli chodzi o dekorowanie drzewka na święta. Jedni ubierają choinkę całą rodziną, a inni zatrudniają do tego specjalną dekoratorkę. Jak wygląda ten zawód? Ile można na tym zarobić?

Choinka
18.12.2020 19:22 Marzysz o gęstej choince, która długo nie straci igieł? Do wody wystarczy dodać dwa składniki, które masz w swojej kuchni

Choinka to jeden z najważniejszych elementów wystroju każdego domu podczas świąt Bożego Narodzenia. Niestety bardzo często niedługo po kupnie traci kolor, a przy tym bardzo dużo igieł. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób, by temu zapobiec. Potrzebne są do tego tylko dwie łyżki stołowe wody z solą i cukrem. Z tego artykułu dowiesz się: Jak odpowiednio dbać o choinkę Jak przedłużyć żywotność drzewka świątecznego Czym powinnaś podlewać choinkę Nie da się ukryć, że choinka stanowi równie ważny element świąt, co dość spory problem podczas jej utrzymania. Wielu ludzi skarży się, że ich drzewka świąteczne zbyt szybko więdną, lub tracą igły. Okazuje się, że pozbycie się tego problemu, jest prostsze, niż by się wydawało.