Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Najlepszy sposób na niskie rachunki za światło. Tak zmniejszysz opłaty
Kamil Świętek
Kamil Świętek 28.04.2024 00:19

Najlepszy sposób na niskie rachunki za światło. Tak zmniejszysz opłaty

Wkręcanie żarówki
Fot. Canva/vvoevale

W dobie wzrastających cen niemalże za każdą usługę i media informacje o możliwości zmniejszenia rachunków za mieszkanie staje się coraz bardziej poszukiwana.

Dzięki zaproponowanemu przez nas patentowi będziecie mogli znacząco zmniejszyć opłaty za prąd. Rachunek za światło nie musi przerażać.

Jak zmniejszyć rachunki za światło?

Niestety, nie obędzie się bez drobnej inwestycji. W każdym razie najlepszym sposobem na zmniejszenie rachunków za światło jest wymiana oświetlenia w waszych domach i mieszkaniach.

Zastąpcie standardowe żarówki energooszczędnym oświetleniem LED, a momentalnie poczujecie różnicę. Będąc przy oświetleniu, warto poruszyć tematykę jego efektywnego wykorzystywania.

W ciągu dnia zaleca się korzystanie z naturalnego światła dziennego. Odsłońcie okna, przemalujcie salon na biało, a szybko zobaczycie, jak jasne może być wasze mieszkanie.

Rachunek za światło 2.jpg
Fot. Canva/mediaphotos, Getty Images Signature

Zmiana przyzwyczajeń to podstawa

Oczywiście rachunek za światło będzie znacznie niższy, jeśli zmienicie swoje przyzwyczajenia. Jeśli zaczniecie bardziej rozsądnie korzystać z prądu w waszym domu, nie będziecie płacić kroci za media.

Zapomnijcie o usypianiu przy włączonym telewizorze, pozostawieniu oświeconego światłą w całym domu, mimo że korzystacie tylko z jednego pokoju, czy oświetleniu zewnętrznym zasilanym z sieci (zamiast tego skorzystajcie z lampek solarnych lub regulowanych za pomocą czujników). Tak niewiele potrzeba, aby rachunek za światło nie przerażał.

Zadbajcie o jakość waszego oświetlenia

Jeśli chcecie zmniejszyć wasz rachunek za światło, konieczna będzie pielęgnacja lamp. Nawet najbardziej jasna żarówka da minimalne światło, jeśli będzie schowana w brudnym, a dodatkowo przyciemnionym kloszu.

Spójrzcie również, czy wasza instalacja elektryczna nie wymaga modernizacji lub wymiany. Może warto przy następnym kapitalnym remoncie zastanowić się nad użyciem nowoczesnej technologii?

Obecne rozwiązania technologiczne pozwalają na coraz to bardziej efektywne wykorzystywanie światła. Pomyślcie tylko jaka to wygoda, wejść do ciemnej klatki schodowej, w której światła zapalają się automatycznie – a gdyby taki „bajer” funkcjonował w całym domu? To nie tylko designerskie rozwiązanie, ale również bardzo praktyczne, pozwalające na znaczące zmniejszenie zużycia energii w domu.

Rachunek za światło 3.jpg
Fot. Canva/alexlmx

ZOBACZ TAKŻE: