Najważniejsze zasady uprawy fasolki szparagowej. Zbiory będą obfite
Fasolka szparagowa szybko urośnie, zakwitnie i da obfite plony, jeśli zastosujesz dwie kluczowe zasady. Bardzo ważny jest odpowiedni wybór miejsca w ogrodzie i regularne podlewanie. Fasolka jest ciepłolubna i nie może być narażona na przeciągi.
Fasolkę szparagową posadź do gruntu w drugiej połowie maja
Świeża fasolka szparagowa jest pysznym dodatkiem do obiadu. Możemy ją posadzić samodzielnie w naszym ogrodzie. Urośnie błyskawicznie i będzie odporna na choroby. Kluczowe są dwie czynności.
Fasolkę szparagową możemy sadzić do gruntu w drugiej połowie maja, kiedy nie ma już ryzyka przymrozków. W fazie wzrostu warto przykryć sadzonki agrowłókniną. Zwłaszcza wtedy, kiedy ma być gwałtowne załamanie pogody i fasolka narażona będzie na wiatr i niższą temperaturę.
Fasolka szparagowa nie jest wymagającą rośliną. Wystarczy jedynie, że zapewnimy jej optymalne warunki dla wzrostu. Kluczowy jest wybór najlepszego miejsca w ogrodzie pod uprawę warzyw oraz regularnie podlewanie.
Nie wyrzucaj skoszonej trawy, to zielone złoto. W ogródku jest cenna jak nic innego Czy Artur Witkowski wróci nagrywać „Nasz nowy dom?" Budowlaniec wszystko zdradziłWybierz dla niej odpowiednie miejsce w ogrodzie
Fasolkę nie jest wymagającym warzywem. Wystarczy, że posadzisz ją w odpowiednim miejscu, a bardzo szybko urośnie i da obfite zbiory. Fasolkę szparagową posadź w miejscu nasłonecznionym, ciepłym i bezwietrznym. Wtedy będzie odporna na szkodniki i choroby.
Silny wiatr, brak światła i niska temperatura spowodują, że roślina zmarnieje. Systematycznie usuwaj chwasty z grządek. Fasolka musi mieć żyzną glebę. Kluczowe jest także podlewanie sadzonek.
Regularnie podlewaj fasolkę szparagową
Fasolka musi mieć wilgotną glebę. Wtedy będzie szybko rosła, a mocne słońce jej nie zniszczy. Rośliny podlewaj regularnie co kilka dni. Możesz dodatkowo wzmocnić sadzonki, np. poprzez ściółkowanie skoszoną i wysuszoną trawą.
Trawa dostarczy fasolce wielu składników odżywczych. Dobrze sprawdzi się także nawóz z pokrzyw, skórek po bananie, a nawet fusów po kawie. Nawozy organiczne są bogate między innymi w azot i fosfor, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu.