DomekIOgrodek.pl
Nasz nowy dom

TOMASZ MATUSZKIEWICZ/AGENCJA SE/East News

"Nasz nowy dom". Pani Beata, której sąsiad spalił dom, szczerze o swoim życiu

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Pani Beata, bohaterka programu "Nasz nowy dom" przeżyła prawdziwy dramat. Gdy sąsiad spalił jej dom, który odremontowała ekipa z Katarzyną Dowbor na czele, życie całej rodziny legło w gruzach. Czy udało im się odzyskać wiarę w ludzi? Ko

O pani Beacie, bohaterce jednego z odcinków „Nasz nowy dom” z 2017 roku, ponownie głośno zrobiło się w lipcu zeszłego roku. Otóż jej dom, z taką pieczołowitością odnowiony przez załogę programu, uległ całkowitemu zniszczeniu.

Stało się tak za sprawą sąsiada, który według ustaleń policji wszedł do budynku pod nieobecność rodziny i zasnął z papierosem w ustach. To wywołało pożar, który strawił bezpieczne schronienie trójki domowników, a także spowodował śmierć ich ukochanego kota.

„Nasz nowy dom”. Sąsiad podpalił jej dom, straciła wiarę w ludzi

Pani Beata nigdy nie ukrywała, jak ogromnym ciosem był dla niej ten wypadek. W jednej chwili całe życie legło w gruzach - a przecież wcześniej też nie było łatwo. Dom był ich jedyną ostoją, a błąd sąsiada sprawił, że straciła z takim trudem zdobyte bezpieczeństwo.

Na początku, czemu trudno się dziwić, kobieta całkowicie straciła wiarę w ludzi i lepsze jutro. W końcu to człowiek, i to taki, któremu ufała, przyczynił się do jej dramatu. Całe szczęście los się do niej uśmiechnął i znalazła osoby o wielkich sercach, które nie wahały się ani chwili i pomogły pani Beacie i jej synom.

„Nasz nowy dom”. Nadeszła pomoc, kobieta nie została z dramatem sama

Wielkim wsparciem dla uczestniczki „Nasz nowy dom” była jej szefowa, która zapewniła mieszkanie. Swoją cegiełkę dołożyła także gmina, która bezpłatnie udostępniła rodzinie lokal w internacie.

Również burmistrz Ciechanowca nie próżnował i wykorzystał swoje wpływy. Zorganizował zbiórkę, która miała na celu uzbierać fundusze na odbudowę domu. Dzięki dodatkowemu wsparciu firm oraz datkom wpłacanym przez sąsiadów i całkiem obcych ludzi udało się odbudować budynek - teraz jest w stanie surowym.

Według planów, jak zadeklarowała Katarzyna Dowbor, na miejscu ma pojawić się ekipa programu „Nasz nowy dom”, która zapewni wykończenie domu oraz zadba o wyposażenie. Wszystko zaczyna się znowu układać!

„Nasz nowy dom”. Co pani Beata myśli o swoim sąsiedzie?

Kobieta pytana o swojego sąsiada, który podpalił jej dom, nie ukrywa smutku. Jak tłumaczy, bardzo ufała mężczyźnie, który pomagał jej w pracach na posesji, między innymi rąbał drewno. Nigdy nie podejrzewała, że zrobi coś takiego.

Pani Beata zdecydowała się jednak wybaczyć podpalaczowi, co na pewno nie było łatwe - w końcu zabrał jej dzieciom dach nad głową, pozbawiając ich miejsca do życia. Teraz uczestniczka skupia się na tym, aby prace związane z domem postępowały jak najszybciej.

Burmistrz Ciechanowca zwraca się z gorącym apelem o pomoc finansową pogorzelcom z naszej gminy. 18 lipca 2020 r. pożar...

Opublikowany przez Gmina Ciechanowiec Poniedziałek, 20 lipca 2020

Źródło: teleshow.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Genialny trik ze skórką od banana. Cudownie działanie na rośliny

  • „Nasz nowy dom”: Takiego grzyba na ścianie Katarzyna Dowbor jeszcze nie widziała

  • Jak pozbyć się zapachu papierosów z domu? Zaskakujące rozwiązanie

Marta IdzikowskaAutor

Wydawczyni portalu Dom i ogródek. Absolwentka architektury wnętrz i kulturoznawstwa. Prywatnie miłośniczka śpiewu, psychologii i kultury queerowej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

TV

Kamienica z "Miodowych lat". Gdzie mieszkali Karol Krawczyk i Tadzio Norek?

Czytaj więcej >

TV

Nowy dom Hadziuków z serialu "Ranczo". Gdzie znajduje się naprawdę?

Czytaj więcej >

TV

"Sami swoi". Niesamowite, jak po latach wyglądają domy Kargula i Pawlaka

Czytaj więcej >
nasz nowy dom

TV

''Nasz nowy dom'': Katarzyna Dowbor stanęła przed trudnym zadaniem. Dokonała niemożliwego

Czytaj więcej >
Nasz nowy dom

TV

Niepełnosprawny chłopiec ma już godne warunki. Wszystko dzięki ekipie "Nasz nowy dom"

Czytaj więcej >

TV

Katarzyna Dowbor tłumaczy, że nie wszystkim można pomóc. Trzeba spełniać konkretne warunki

Czytaj więcej >