Nasz nowy dom
TOMASZ MATUSZKIEWICZ/AGENCJA SE/East News
Marta Idzikowska - 6 Kwietnia 2021

„Nasz nowy dom”. Pani Beata, której sąsiad spalił dom, szczerze o swoim życiu

Pani Beata, bohaterka programu „Nasz nowy dom” przeżyła prawdziwy dramat. Gdy sąsiad spalił jej dom, który odremontowała ekipa z Katarzyną Dowbor na czele, życie całej rodziny legło w gruzach. Czy udało im się odzyskać wiarę w ludzi? Kobieta wypowiedziała się między innymi na temat swojego stosunku do podpalacza.

O pani Beacie, bohaterce jednego z odcinków „Nasz nowy dom” z 2017 roku, ponownie głośno zrobiło się w lipcu zeszłego roku. Otóż jej dom, z taką pieczołowitością odnowiony przez załogę programu, uległ całkowitemu zniszczeniu.

Stało się tak za sprawą sąsiada, który według ustaleń policji wszedł do budynku pod nieobecność rodziny i zasnął z papierosem w ustach. To wywołało pożar, który strawił bezpieczne schronienie trójki domowników, a także spowodował śmierć ich ukochanego kota.

„Nasz nowy dom”. Sąsiad podpalił jej dom, straciła wiarę w ludzi

Pani Beata nigdy nie ukrywała, jak ogromnym ciosem był dla niej ten wypadek. W jednej chwili całe życie legło w gruzach - a przecież wcześniej też nie było łatwo. Dom był ich jedyną ostoją, a błąd sąsiada sprawił, że straciła z takim trudem zdobyte bezpieczeństwo.

Na początku, czemu trudno się dziwić, kobieta całkowicie straciła wiarę w ludzi i lepsze jutro. W końcu to człowiek, i to taki, któremu ufała, przyczynił się do jej dramatu. Całe szczęście los się do niej uśmiechnął i znalazła osoby o wielkich sercach, które nie wahały się ani chwili i pomogły pani Beacie i jej synom.

Lech Wałęsa powiedział, co stanie z domem po jego śmierci. Żona tego nie popieraLech Wałęsa powiedział, co stanie z domem po jego śmierci. Żona tego nie popieraCzytaj dalej

„Nasz nowy dom”. Nadeszła pomoc, kobieta nie została z dramatem sama

Wielkim wsparciem dla uczestniczki „Nasz nowy dom” była jej szefowa, która zapewniła mieszkanie. Swoją cegiełkę dołożyła także gmina, która bezpłatnie udostępniła rodzinie lokal w internacie.

Również burmistrz Ciechanowca nie próżnował i wykorzystał swoje wpływy. Zorganizował zbiórkę, która miała na celu uzbierać fundusze na odbudowę domu. Dzięki dodatkowemu wsparciu firm oraz datkom wpłacanym przez sąsiadów i całkiem obcych ludzi udało się odbudować budynek - teraz jest w stanie surowym.

Według planów, jak zadeklarowała Katarzyna Dowbor, na miejscu ma pojawić się ekipa programu „Nasz nowy dom”, która zapewni wykończenie domu oraz zadba o wyposażenie. Wszystko zaczyna się znowu układać!

„Nasz nowy dom”. Co pani Beata myśli o swoim sąsiedzie?

Kobieta pytana o swojego sąsiada, który podpalił jej dom, nie ukrywa smutku. Jak tłumaczy, bardzo ufała mężczyźnie, który pomagał jej w pracach na posesji, między innymi rąbał drewno. Nigdy nie podejrzewała, że zrobi coś takiego.

Pani Beata zdecydowała się jednak wybaczyć podpalaczowi, co na pewno nie było łatwe - w końcu zabrał jej dzieciom dach nad głową, pozbawiając ich miejsca do życia. Teraz uczestniczka skupia się na tym, aby prace związane z domem postępowały jak najszybciej.

Burmistrz Ciechanowca zwraca się z gorącym apelem o pomoc finansową pogorzelcom z naszej gminy. 18 lipca 2020 r. pożar...

Opublikowany przez Gmina Ciechanowiec Poniedziałek, 20 lipca 2020

Źródło: teleshow.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News