Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Nie chce Ci się odśnieżać? Domowym sposobem pozbędziesz się śniegu z łatwością
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 07.12.2023 15:58

Nie chce Ci się odśnieżać? Domowym sposobem pozbędziesz się śniegu z łatwością

odśnieżanie
canva/CarrenMessier

Zima to specyficzna pora roku. Jest biało, świątecznie i klimatycznie, ale też ślisko i niebezpiecznie. Drogi są zasypane, nieprzejezdne, jest zimno, po 15 robi się ciemno i musimy zabrać się za odśnieżanie.

Odśnieżanie możemy sobie jednak sporo ułatwić. Śniegu z podjazdu, czy chodnika pozbędziesz się w kilka minut. Nie zmarzniesz, nie napracujesz się, a na drugi dzień kręgosłup nie będzie bolał.

Śnieg skutecznie utrudnia przemieszczanie

Zima jest piękną porą roku, jednak potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Zalegający na chodnikach, przejazdach i drogach śnieg zdecydowanie utrudnia przemieszczanie się. Jeśli śnieg zacznie topnieć, wymiesza z błotem, a następnie temperatura spadnie poniżej 0 stopni C, dostajemy mieszankę wybuchową.

Na chodnikach, podjazdach i drogach robi się wtedy bardzo niebezpiecznie. Usuwanie zalegającego śniegu z podjazdu, chodnika, czy placu jest męczące, czasochłonne i trudne, ponieważ puch przykleja się do łopaty. Możemy poradzić sobie z tym w prosty sposób.

odśnieżanie.jpg
canva/Nicoblue

Ten trik sprawi, że chodnik i podjazd odśnieżysz z łatwością

Śnieg przywiera do łopaty, przez co znacznie utrudnia przerzucanie go na bok, a cała procedura odśnieżania chodnika, czy podjazdu trwa bardzo długo i jest męcząca. Jest jednak sposób, który przyspieszy tę czynność.

Przed odśnieżaniem łopatę posmaruj olejem roślinnym, oliwą z oliwek, gliceryną lub wazeliną kosmetyczną. Produkty utworzą tłustą warstwę, dzięki której śnieg nie będzie przylegał do łopaty, a odśnieżanie będzie trwać znacznie krócej.

Odśnieżaj regularnie!

Aby ułatwić sobie odśnieżanie, rób to regularnie. O wiele szybciej usuniesz niewielką warstwę śniegu niż kilkadziesiąt centymetrów puchu. Chodnik i podjazd warto odśnieżać kilka razy w ciągu dnia. 

Po każdym odśnieżaniu posyp powierzchnię solą drogową, piaskiem lub popiołem. Jak widzisz odśnieżanie nie musi być męczące, czasochłonne i wiązać się z bólem kręgosłupa. Wystarczy, że zastosujesz wyżej wymienione metody, a ułatwisz sobie życie o tej porze roku.

odśnieżanie.jpg
canva/terminator

Zobacz także: