Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Jak wyhodować szczypior? Prosty sposób
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 04.12.2023 16:42

Jak wyhodować szczypior? Prosty sposób

sadzenie cebulek
Canva / Mikhail Artamonov, Getty Images

Zimą ilość świeżych produktów dostępnych w sklepach jest ograniczona. Często za warzywa i owoce trzeba więcej zapłacić. Jednak niektóre rzeczy nadal możemy sami wyhodować w domu. Właśnie dlatego influencerka z kanału morelka3 na YouTube posadziła holenderskie cebulki w doniczce.

Kiedy na zewnątrz robi się zimno, wcale nie musimy rezygnować własnych z upraw. Wystarczy przenieść się z nimi do domu. Co takiego wyrosło z cebulek? Sprawdź, jak wzbogacić dietę zimą, kiedy w ogrodzie nic nie chce rosnąć.

Co możemy hodować zimą w domu?

Jesienią i zimą rośliny przechodzą w stan spoczynku. Kiedy w ogrodzie pojawia się gruba warstwa śniegu ciężko cokolwiek w nim wyhodować. Jednak jest inna alternatywa dla tych, którzy chcą wzbogacić dietę i odciążyć portfel.

Ciekawą opcją jest posadzenie warzyw w doniczkach. Jednak nawet w domu nie wszystko będzie chciało rosnąć. Wśród roślin, które zdecydowanie nas nie zawiodą zimą, są te, które wyrastają z cebulek.

Rośliny cebulkowe możemy spokojnie zasadzić w doniczce. Bardzo szybko się rozwijają i niedługo będziemy mogli zobaczyć pierwsze efekty. Co takiego wyrosło z holenderskich cebulek?

sadzenie cebulek
Canva / Mikhail Artamonov, Getty Images

Co wyhodujemy z holenderskich cebulek?

Influencerka z kanału morelka3 na YouTube postanowiła posadzić w doniczce holenderskie cebulki, które kupiła w Biedronce. Przygotowała doniczkę, którą uzupełniła specjalnym podłożem do warzyw.

Przed zasadzeniem cebulek dobrze podlała podłoże. Do sadzenia wybrała młode cebulki dymki z pochodzące z Holandii. Jak dokładnie zasadzić cebulki? Wystarczy delikatnie wsadzić je do ziemi. Nie musimy ich zakopywać. Już niedługo zobaczymy pierwsze efekty.

Świeży szczypior wyrośnie nawet w zimie

Cebulki wsadzone do połowy już niedługo zaczną wypuszczać przepyszny szczypior. Wystarczy pamiętać, o tym, żeby podłoże było stale wilgotne. Jednak nie należy zalewać cebulek wodą.

Poza szczypiorkiem i cebulkami możemy też zsadzić o tej porze roku czosnek. Również wypuści szczypior, który wzmocni organizm zimą i podbije smak naszych potraw. 

szczypiorek
Canva / pixelshot

Zobacz także: