Nie sprzątam już chemią i chlorem. Zastąpiłam je tym olejkiem
Ekologiczne środki czystości coraz chętniej wykorzystujemy w domu. Są tańsze i działają równie skutecznie, jak detergenty dostępne w sklepach. Ostatnio odkryłam całkiem nowy sposób na lśniący dom.
Chemię i chlor zamieniłam na olejek, który kupicie w każdej aptece. Doskonale czyści, dezynfekuje i odświeża. Po co przepłacać i wdychać opary agresywnych preparatów, skoro ekologiczny środek jest równie skuteczny?
Do sprzątania wykorzystaj ten olejek
Ekologiczne sprzątanie nie musi być wyzwaniem. Rozmaite środki czystości możemy przygotować przy użyciu składników, które często mamy w domu. Moim ostatnim odkryciem jest olejek sosnowy, który wykazuje silne właściwości antybakteryjne.
Olejek sosnowy świetnie sprawdzi się dla alergików, ponieważ uzdatnia powietrze i je odświeża. Ponadto łagodzi stres, a nawet eliminuje zarodniki pleśni i grzybów. Zwłaszcza jesienią i zimą warto mieć go pod ręką.
Do ekologicznego sprzątania nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, chloru i drogich detergentów oznaczonych jako BIO lub EKO. Zdradzę kilka przepisów na sprawdzone środki czystości z dodatkiem olejku sosnowego.
Jak wykorzystać olejek sosnowy do sprzątania?
Przede wszystkim olejek sosnowy warto wykorzystać do odświeżenia powietrza w domu. W tym celu wystarczy zmieszać kilkanaście kropel olejku z 500 ml wody. Przelewamy całość do buteleczki z atomizerem i rozpylamy.
W prosty i ekologiczny sposób możemy wyczyścić też lustra i szkło przy użyciu olejku sosnowego. Mieszamy kilka kropel z białym octem i przemywamy szklane elementy. Będą lśnić jak nigdy. T akiej samej mieszanki używamy do czyszczenia toalety. Będzie czysta, bez kamienia i przede wszystkim zdezynfekowana.
Olejek sprawdzi się również do mycia podłóg. Wystarczy wlać do wiadra z wodą 10 kropli olejku i pół szklanki octu. Parkiet będzie zdezynfekowany i lśniący. Jak olejek sosnowy możemy użyć w kuchni?
Olejek pomoże też w kuchni
W prosty i ekologiczny sposób poradzimy sobie też z przypalonym garnkiem. Na trudne zabrudzenia w kuchni stosuję tylko tę mieszankę. Dodaję kilka kropli olejku sosnowego do sody oczyszczonej i mieszam do konsystencji gęstej pasty.
Tak przygotowaną pastę wystarczy nałożyć na przypalenia i zostawić na kilka godzin. Po tym czasie cały brud zejdzie bez trudu.
Zobacz też:
- Uratowałam sfilcowany sweter. Pomogły produkty z kuchennej szafki
- Jeśli tego nie zrobisz, żaden płyn nie pomoże. Ubrania po praniu będą śmierdzieć
- Ten quiz mogą odgadnąć tylko działkowcy. Nikomu innemu się nie uda