DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Jeśli tego nie zrobisz, żaden płyn nie pomoże. Ubrania po praniu będą śmierdzieć
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 12.11.2023 16:28

Jeśli tego nie zrobisz, żaden płyn nie pomoże. Ubrania po praniu będą śmierdzieć

dlaczego ubrania śmierdzą po praniu?
shutter/Dean Drobot

Pranie to jeden z podstawowych obowiązków w każdym domu. Jednak czasem ubrania wyjęte z bębna pralki nadal brzydko pachną. Dlaczego tak się dzieje? Jak przywrócić ubraniom piękny zapach?

Do prania możemy stosować drogie płyny do płukania, fantastyczne proszki i inne detergenty. Jednak jeśli zapomnimy o jednej rzeczy, nasze pranie nigdy nie będzie cudownie pachniało. Dlaczego ubrania śmierdzą po praniu i jak temu zapobiec?

Dlaczego pranie brzydko pachnie?

W czystych i pachnących ubraniach czujemy się znacznie lepiej. Jednak wpływ na stan naszej odzieży mają nie tylko detergenty, z których korzystamy. Dlaczego ubrania śmierdzą po praniu?

Na stan naszych ubrań może mieć wpływ to, jak je suszymy. Jeśli w pomieszczeniu, w którym wieszamy pranie, jest zła wentylacja, ubrania po wysuszeniu mogą brzydko pachnieć. Jednak to nie jedyna przyczyna przykrej woni. Dlaczego ubrania śmierdzą po praniu?

Na woń naszych ubrań po praniu ma wpływ to, w jakim stanie jest pralka. Jeśli od dawna nie czyściliśmy urządzenia, pranie po wyjęciu z bębna będzie miało przykry zapach. Jak w takim razie umyć pralkę?

dlaczego ubrania śmierdzą po praniu?
Canva / nadisja, Getty Images

Jak wyczyścić pralkę?

Pierwszym krokiem będzie umycie dokładnie szufladki na detergenty i wyczyszczenie filtra. Często zapominamy o tych elementach, które w pralce pełnią naprawdę ważną funkcję. Następnie możemy zabrać się za bęben i odkamienianie urządzenia.

Kolejnym krokiem jest dokładne umycie kołnierzy, w których często gromadzi się brud. Możemy do tego użyć szmatki nasączonej octem. Następnie warto przejść do odkamieniania urządzenia.

Idealnym sposobem będzie wsypanie do pralki kawsku cytrynowe. Wystarczy wsypać 120 g kwasku do bębna pralki. Następnie urządzenie puszczamy na program z temperaturą 90 stopni. Co jeszcze skutecznie wyczyści pralkę?

Prosty sposób na czystą pralkę

Pralkę możemy umyć, używając tabletek do zmywarki. Doskonale sprawdzą się do tego zadania i sprawię, że urządzenie będzie lśnić. Do bębna wystarczy wrzucić 1 lub 2 tabletki i puścić program o temperaturze minimum 60 stopni.

Tabletki do zmywarki pomogą pozbyć się osadów i wyczyszczą pralkę. Problem z brzydkim zapachem ubrań po praniu zniknie.

dlaczego ubrania śmierdzą po praniu?
Canva / Lidia Bekenova, Pexels

Zobacz też: