DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Nie wylewaj do toalety. Zapchasz ją i zniszczysz
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 07.09.2023 19:38

Nie wylewaj do toalety. Zapchasz ją i zniszczysz

Gdzie wyrzucać resztki jedzenia
Canva / victorass88, Getty Images

Resztki obiadu często lądują w ubikacji. Do toalety wylewamy starą zupę, czasem wyrzucamy nieświeże ziemniaki i przeterminowane produkty z lodówki. To nie najlepsze rozwiązanie. Gdzie wyrzucać resztki jedzenia?

Jest jeden prosty powód, przez który nie powinniśmy resztek spuszczać w ubikacji. Należy też uważać na zlew w kuchni. Niżej wyjaśnimy, gdzie powinny lądować resztki jedzenia.

Dlaczego resztek jedzenia nie powinno się wyrzucać do toalety?

Nadal mamy tendencje do wyrzucania jedzenia do ubikacji. To nie najlepsze rozwiązanie. W takim przypadku naprawdę nietrudno o zatkanie rur. Zamiast szybkiego pozbycia się odpadów, będzie nas czekało nieprzyjemne odtykanie toalety.

Do zlewu i ubikacji nie powinniśmy wylewać resztek tłuszczu. W Londynie w 2017 roku doszło do paraliżu kanalizacji na skutek powstania tłustego czopa w rurach. Proces odtykania trwał 3 tygodnie.

Jest naprawdę sporo produktów, które nie powinny lądować w toalecie. Niestety nadal wiele osób wyrzuca niewłaściwie rzeczy do ubikacji. W artykule wyjaśniamy, czego nie wyrzucać do toalety.

Gdzie wyrzucać resztki jedzenia
Canva / Karolina Grabowska, Pexels

Czego nie wyrzucać do ubikacji?

Do toalety przede wszystkim nie powinniśmy wyrzucać resztek jedzenia i tłuszczu. Tłuszcz najlepiej przed myciem wytrzeć ręcznikiem papierowym. Jednak to nie jedyne produkty, które w nieprawidłowy sposób wyrzucamy.

Do ubikacji nie powinno się wyrzucać też fusów po kawie i herbacie. Toaleta nie jest też miejscem na niedopałki papierosów, skorupki jajek i leki. Poza tym nie powinno się do niej wyrzucać artykułów higienicznych takich jak podpaski, tampony, czy patyczki do uszu.

Nadal wiele osób nie wie, co robić z różnymi rodzajami odpadów. Gdzie w takim razie wyrzucać resztki jedzenia? W dalszej części artykułu podpowiemy, do jakich koszów wyrzucić poszczególne rodzaje odpadów. 

Gdzie wyrzucać resztki jedzenia?

Resztki jedzenia powinny lądować w koszu z odpadami biodegradowalnymi. Co robić, kiedy odpływ się zatkał? W takiej sytuacji może nam pomóc szklanka sody oczyszczonej i szklanka octu.

Sodę wsypujemy do ubikacji i zalewamy octem. Mieszankę zostawiamy na 30 min. Po tym czasie całość zalewamy wrzącą wodę. Resztki jedzenia powinny w tym czasie się rozpuścić. Jednak lepiej unikać takich sytuacji i nie wyrzucać jedzenia do ubikacji.

Gdzie wyrzucać resztki jedzenia
Canva / lucentius, Getty Images Signature
Polecane