Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > O tej godzinie nie wolno chodzić na cmentarz nawet we Wszystkich Świętych. To niebezpieczne
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 31.10.2023 13:52

O tej godzinie nie wolno chodzić na cmentarz nawet we Wszystkich Świętych. To niebezpieczne

Wszystkich Świętych
Canva / rafal_olechowski, Getty Images

Wszystkich Świętych coraz bliżej. To czas w roku, kiedy częściej chodzimy na cmentarz. Jednak grobów najbliższych nie powinniśmy odwiedzać o pewnych godzinach. Od wieku uznawane są one za przeklęte.

Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas, kiedy szczególną uwagę poświęcamy wspominaniu zmarłych bliskich. Modlimy się i zapalamy znicze. Jednak czy wiesz, o której godzinie pod żadnym pozorem nie należy odwiedzać cmentarza?

Jak przygotować się do Wszystkich Świętych?

Przed Świętem Zmarłych koniecznie trzeba odwiedzić cmentarz. To pora na porządne posprzątanie grobów. Warto wcześniej zaopatrzyć się w kwiaty oraz znicze. W czasie sprzątania powinniśmy pamiętać, jak czyścić różne rodzaje kamienia.

Wszystkich Świętych to szczególny czas w roku, jednak są pewne godziny, o których powinniśmy trzymać się z daleka od miejsca pochówku naszych bliskich. Cmentarz w tym szczególnym czasie należy odwiedzać o odpowiednich godzinach.

Niektóre godziny mogą być nieodpowiednie do wizyty na cmentarzu. Na groby najlepiej wybrać się za dnia lub wczesnym wieczorem. Kiedy kategorycznie nie powinniśmy wybierać się na cmentarz?

Wszystkich Świętych/ Zaduszki
Canva / rognar

Kiedy nie odwiedzać cmentarza?

Nasi przodkowie uważali, że o pewnej godzinie zaciera się granica między jawą a snem oraz światem materialnym i niematerialnym. W tym czasie duchy są szczególnie aktywne i nie należy odwiedzać miejsca ich pochówku szczególnie w dniu Wszystkich Świętych.

Cmentarza pod żadnym pozorem nie należy odwiedzać o godzinie 3:00 i 4:00 nad ranem. W tym czasie może dojść do manifestacji zmarłych dusz. Możemy słyszeć niepokojące dźwięki i obserwować zdarzenia.

Wiele osób nie wierzy w tajemniczą godzinę, o której zacierają się dwa światy. Ile w tym wszystkim jest prawdy? Dlaczego Wszystkich Świętych to tak szczególny moment w roku?

Czy godzina duchów to prawda?

Część osób wierzy w czas, w którym duchy zmarłych są bardziej aktywne. Inni uważają, że to tylko zabobony. Jednak w dniu Wszystkich Świętych warto pamiętać o tej szczególnej godzinie i nie zakłócać ciszy zmarłych.

Odwiedzając cmentarz o 3:00 w nocy, narażamy się na gniew duchów. Lepiej na wszelki wypadek wybrać inną godzinę.

Wszystkich Świętych/ Zaduszki
Canva / piotrmilewski, Getty Images

Zobacz też: