Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Opryskaj tym rośliny. Szkodniki, które je atakują dają dyla
Kamil Świętek
Kamil Świętek 20.02.2024 18:01

Opryskaj tym rośliny. Szkodniki, które je atakują dają dyla

Szkodniki
YouTube/Priroda leci sve

Któż z nas nie marzy o ogrodzie bez szkodników. Niestety, ogrodowi intruzi pojawiają się dosłownie znikąd i trudno z nimi walczyć. Na szczęście z pomocą przychodzą środki, dzięki którym żaden owad nie będzie w stanie zbliżyć się do naszych roślinek.

YouTuberka z kanału „Priroda leci sve”, w krótkim poradniku obejrzanym już przez ponad 3 miliony użytkowników tłumaczy, że dzięki prostym domowym środkom, można cieszyć się wspaniałym ogrodem bez szkodników. Koniecznie poznajcie jej patent.

Dlaczego szkodniki atakują mój ogród?

Szkodni w ogrodzie to niemalże norma. Nic w tym dziwnego. Mnogość różnorodnych roślin to raj dla owadów żywiących się ich pyłkami i listkami, czy intruzów, podgryzających ich korzenie.

W zasadzie obronienie się przed szkodnikami w ogrodzie jest niemożliwe. W końcu liczne insekty występujące w przyrodzie i tak znajdą sposób, żeby jakoś wedrzeć się do naszego ogrodu.

Na szczęście możemy w pewien sposób minimalizować straty poniesione przez ich żerowanie w ogrodzie. Z pomocą przychodzą patenty YouTuberki z kanału „Priroda leci sve”. Koniecznie musicie poznać jej sekret.

Szkodniki 2.jpg
YouTube/Priroda leci sve 

Jak walczyć ze szkodnikami w ogrodzie?

Kobieta wyjaśnia, że doskonałym pomocnikiem w ogrodzie jest soda oczyszczona. Twierdzi ona, że rośliny najczęściej atakowane są przez tzw. wszy roślinne. Śmiało wliczać możemy w nie wszelkiego rodzaju mszyce, przędziorki czy inne tego typu owady, które nie są odporne na działanie tego środka.

Szkodniki te wywoływać mogą liczne choroby naszych roślin. Aby się ich pozbyć, wystarczy zastosować prosty oprysk z sody oczyszczonej. Wystarczy w 1 litrze wody rozpuścić 1 łyżeczkę sody oczyszczonej.

Tak przygotowaną mieszankę należy przelać do butelki z atomizerem i gotowe. Środek jest gotowy do zastosowania w ogrodzie. Prawda, że proste?

Jak stosować oprysk na szkodniki?

Stosowanie oprysku na szkodniki jest dziecinnie proste. Wystarczy spryskać przygotowanym preparatem zainfekowane rośliny. Warto przyłożyć się do tej czynności i spryskać nie tylko liście z góry, ale również od dołu, gdzie mogą ukrywać się szkodniki.

Oprysk ten warto powtarzać raz na tydzień, aż do całkowitego pozbycia się szkodników. Mimo to istotną różnicę zauważycie już po pierwszym stosowaniu. Szkodniki dosłownie dają dyla w niespełna 24 godziny po zastosowaniu oprysku. Czy kiedykolwiek walka ze szkodnikami ogrodowymi była równie prosta?

Szkodniki 3.jpg
YouTube/Priroda leci sve 

Zdjęcie wyróżniajace pochodzi z kanału „Priroda leci sve” na YouTubie. 

ZOBACZ TAKŻE: