Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Tak wyczyścisz piekarnik w kilka minut bez szorowania
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 20.02.2024 08:17

Tak wyczyścisz piekarnik w kilka minut bez szorowania

mycie piekarnika
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Często używasz piekarnika? Jeśli tak, to zapewne wciąż męczysz się z jego czyszczeniem. Niestety to urządzenie jest naprawdę problematyczne w czasie sprzątania. Na szczęście jest jeden prosty sposób na szybkie i skuteczne mycie piekarnika.

Utrzymanie piekarnika w dobrym stanie to spore wyzwanie. Czy wiesz, że możesz do wyczyszczenia go wykorzystać tabletki do zmywarki? Koniecznie przetestuj ten trik.

Jak utrzymać piekarnik w czystości?

Fani gotowania doskonałe wiedzą, jak trudno utrzymać piekarnik w czystości. Na jego ściankach zbiera się tłuszcz, podobnie, jak na szybie. Co możemy zrobić, żeby nie pojawiały się w nim trudne do usunięcia zabrudzenia?

Przede wszystkim jeśli w piekarniku coś nam się rozleje, powinniśmy w miarę możliwości od razu to wytrzeć. W ten sposób zapobiegniemy powstawaniu trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Nawet jeśli dbamy o piekarnik, raz na jakiś czas potrzebuje on porządnego mycia. Urządzenie możemy w prosty sposób wyczyścić, wykorzystując do tego tabletki do zmywarki.

mycie piekarnika
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Prosty sposób na umycie piekarnika

Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki jest naprawdę proste. W tych niedużych kapsułkach znajdują się wszystkie substancje potrzebne do rozpuszczenia tłuszczu i brudu, który zalega w urządzeniu.

Do mycia będą potrzebne dwie tabletki, które należy rozpuścić w 2 litrach ciepłej wody. Następnie kapsułki rozgniatamy widelcem. Dokładanie myjemy piekarnik miękką gąbeczką. Co zrobić, z trudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami?

Koniec z przypalonymi resztkami w piekarniku

Jeśli w piekarniku pojawiły się trudne do usunięcia zbrudzenia, musimy sięgnąć po ręczniki papierowe. Maczamy je we wcześniej przygotowanej mieszance, a następnie rozkładamy w piekarniku.

Całość zostawiamy na kilka minut i dajemy czas tabletką do zmywarki na pozbycie się zabrudzeń. Następnie jeszcze raz myjemy piekarnik mokrą gąbeczką. Będzie lśnił jak nowy.

mycie piekarnika
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Zdjęcia pochodzą z kanału „Uradi Sama- Ideje za kreativce” na YouTube.

Zobacz także: