Storczyk podlewanie triki
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/uroburos
Weronika Dadok - 2 Marca 2021

Podlewanie storczyków - genialne porady

Storczyki są jednymi z ulubionych roślin ostatnich lat. Popularność zawdzięczają pięknym kwiatom i tym, że pielęgnacja ich nie jest zbyt skomplikowana. Przy nieodpowiedniej opiece tracą jednak swoje walory. W tym artykule znajdziesz informacje jak odpowiednio dostarczyć tej pięknej roślinie wody.

Uprawa storczyków jest stosunkowo prosta, trzeba spełnić tylko kilka warunków, aby roślinie dobrze żyło się w naszych czterech kątach.

Odpowiednie umiejscowienie storczyka jest połową sukcesu, kolejny szczebel to podlewanie, najważniejsza jest częstotliwość.

Regularne zraszanie storczyków

Pożądane dostarczanie wody storczykom powinno odbywać się poprzez podlewanie i zraszanie. Idealnie sprawdzi się codzienne spryskiwanie rośliny wodą z kranu.

Raz na tydzień lub dwa, należy namoczyć w wodzie całą korzeniową bryłę. Idealnie nada się do tego przezroczysta doniczka, całość zabiegu powinna trwać około kwadransa.

Nowy obowiązek dla właścicieli domów. Trzeba będzie udzielić ważnej informacji, grożą karyNowy obowiązek dla właścicieli domów. Trzeba będzie udzielić ważnej informacji, grożą karyCzytaj dalej

Niektóre gatunki, takie, jak wandy można pozostawić w wodzie nawet na kilka godzin. Oprócz zraszania i namaczania możemy także robić roślinie prysznic, aby pozbyć się kurzu z liści i korzeni.

Niektórzy są zdania, że najlepszą do tego wodą jest deszczówka. Nada się również woda z kranu, jednak zanim jej użyjemy, powinna chwilę odstać.

Istotne jest również, aby pamiętać, że niektóre gatunki storczyków preferują suchsze podłoże, niż te zbyt wilgotne. Dodatkowo nie można zapomnieć o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym przebywa roślina.

Trik, który warto zastosować podczas podlewania storczyków

Najbardziej zaskakujący jest fakt, że storczyki lubią ciepłą wodę. Najlepsza będzie o temperaturze 30-40 stopni Celsjusza. Według specjalistów właśnie taka temperatura jest najbardziej zadowalająca i odpowiada za nienaganną kondycję rośliny.

Pielęgnacja storczyków to także dbałość o odpowiednie światło. Większość orchidei wymaga stosunkowo dużo światła, jednak należy pamiętać, że nie może być ono bezpośrednie.

Zbyt ciemne liście będą świadczyć o niedostatecznym świetle, zaś te zabarwione na lekki czerwony odcień wskażą zbyt dużą dawkę słońca. Warto zatem obserwować naszą roślinkę i wyciągać wnioski.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News