Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Połącz w proporcji 1:1. Szybko wyczyścisz fugi w łazience
Kamil Świętek
Kamil Świętek 30.04.2024 16:42

Połącz w proporcji 1:1. Szybko wyczyścisz fugi w łazience

czyszczenie fug
Fot. Shutter/Jenn Huls

Czyszczenie fug w łazience z pewnością nie należy do łatwych. Niestety, bez tego trudno nazwać tę przestrzeń czystą. Brudne fugi wielu z nas kojarzą się z zaniedbanym pomieszczeniem, a niestety to właśnie one są podatne na liczne przebarwienia.

Jeśli nie wiecie, jak wyczyścić fugi, z pewnością zainteresuje was patent, który dla was przygotowaliśmy. Wystarczy połączyć ze sobą trzy składniki, a brudne fugi pozostaną tylko przykrym wspomnieniem

Dlaczego fugi tak szybko się brudzą?

Wielu z nas ma w łazience białe fugi. To bardzo eleganckie wykończenie, ale trzeba przyznać, że dosyć mało praktyczne. Bądźmy szczerzy – są one jasne wyłącznie przez kilka tygodni po remoncie, a potem przybierają różnorodne odcienie.

Sam mało estetyczny wygląd to nie wszystko. To właśnie na fugach gromadzą się i rozwijają liczne bakterie i grzyby, które mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Czy jednak wiecie, jak wyczyścić fugi?

Jeśli nie, z pomocą przychodzi domowa pasta, którą stworzycie dosłownie z dwóch składników. wasza łazienka będzie lśnić czystością.

Jak wyczyścić fugi 2'.jpg
Fot. Shutter/RJ22

Jak wyczyścić fugi w łazience?

Do przygotowania pasty potrzebować będziemy sody oczyszczonej i soku z cytryny w proporcji 1:1. Całość dokładnie mieszamy i nakładamy na brudne fugi. Domowy środek dezynfekuje, czyści i wybiela.

Teraz pozostaje tylko poczekać 25-35 minut, a po tym czasie dokładnie wyszorować fugi pozostałością preparatu. Następnie myjemy podłogę samą wodą. Gwarantujemy, że tak czystych fug nie mieliście od lat.

Jak jeszcze wykorzystać sodę i sok z cytryny?

Sok z cytryny i soda oczyszczona doskonale sprawdzą się do wywabiania uporczywych plam. Zarówno jeden, jak i drugi preparat możemy nałożyć na białe tkaniny lub obrus. Na początku moczymy je wodzie, nakładamy produkt i zostawiamy na kilka godzin. Następnie nastawiamy pranie.

Nie polecamy jednak usuwania plam sokiem z cytryny z kolorowych, a tym bardziej czarnych ubrań. To silny wybielacz. W przypadku takich tkanin najlepiej wykorzystać właśnie sodę oczyszczoną. Każda plama zniknie.

Jak wyczyścić fugi 3.jpg
Fot. Shutter/HalynaRom

ZOBACZ TAKŻE: