Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Połóż zmielone goździki przy łóżku. Dręczący problem zniknie
Kamil Świętek
Kamil Świętek 21.02.2024 08:23

Połóż zmielone goździki przy łóżku. Dręczący problem zniknie

Goździki
YouTube/NATURALNE ZDROWIE

Goździki to bardzo zdrowa, aczkolwiek niedoceniana przyprawa, która dla wielu z nas kojarzona jest niemalże wyłącznie z dodatkiem do aromatycznych napojów.

Tymczasem okazuje się, że goździki mają o wiele więcej zastosowań, niż można by początkowo przypuszczać. YouTuber z kanału NATURALNE ZDROWIE postanowił podzielić się kilkoma zastosowaniami goździków. Efekt robi piorunujące wrażenie.

Gdzie można wykorzystać goździki?

Goździki to wspaniała, aromatyczna i zdrowa przyprawa, która w polskiej kuchni jest nieco niedoceniana. Najczęściej wykorzystywane są jedynie do przyrządzania aromatycznych napojów, mogą być także dodatkiem do ciast, dań z mięs czy sosów.

To jednak nie wszystko. Goździki mogą rozwiązać wiele problemów w domu, jeśli tylko odpowiednio zrozumiemy ich charakterystyczne właściwości. Niektórymi z nich postanowił podzielić się z nami YouTuber z kanału NATURALNE ZDROWIE.

Jego film zyskał już niemalże 2 miliony wyświetleń w ciągu zaledwie 4 miesięcy. Co takiego odkrył mężczyzna? W jaki sposób można inaczej wykorzystać goździki w domu? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Goździki 2.jpg
Canva/konok1a, Getty Images

Jak wykorzystać goździki w domu?

Wystarczy zmielić 1 łyżkę goździków w młynku, a następnie przełożyć je do miseczki. YouTuber zaleca umieszczenie goździków pod łóżkiem, w okolicach okien, czy drzwi. Po co jednak to robi?

Trzymający do końca w napięciu film zdradza ciekawe rozwiązanie. Okazuje się, że zawarty w goździkach eugenol doskonale odstrasza prawie wszystkie owady. Czy zatem goździki to gwarancja lata bez komarów? Nie tylko, działa też między innymi na pluskwy, które mogą nam dokuczać podczas snu czy pchły. 

Alternatywne sposoby wykorzystania goździków

Zmielone goździki można rozmieszać w wodzie, przelać do opryskiwacza, aby po przecedzeniu przez gazę uzyskać doskonały środek wykorzystywany w ogrodzie.

Jeśli preparatem tym spryskamy ziemię w ogrodzie odstraszymy szkodniki niszczące nasze uprawy. 

Bez obaw roztwór ten można zaaplikować również bezpośrednio na skórę i traktować jako stosunkowo tani i niezwykle wydajny środek przeciw komarom.

Jak widzicie, goździki znajdują swoje zastosowanie nie tylko w kuchni. Jeśli jeszcze nie znaliście tych patentów, koniecznie wypróbujcie je w najbliższym czasie w swoich domach. Gwarantujemy, że będziecie z nich bardzo zadowoleni.

Goździki 3.jpg
YouTube/NATURALNE ZDROWIE

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału “NATURALNE ZDROWIE” na YouTubie.

ZOBACZ TAKŻE: