Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Położyła ściereczkę na grzejniki i włączyła suszarkę. Nie chodzi o ogrzewanie. Efekt zdumiewa
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 02.12.2023 09:57

Położyła ściereczkę na grzejniki i włączyła suszarkę. Nie chodzi o ogrzewanie. Efekt zdumiewa

kaloryfer
canva/Valerii Honcharuk, canva/Aleksander's Images

Na kanale sprytne_triki na Instagramie możemy podejrzeć wiele ciekawych patentów. To właśnie tam pewna kobieta pokazała, co można zrobić z czystą ściereczką i suszarką. Wcale nie chodzi o ogrzewanie.

Trik kobiety dosłownie podbił Internet. Jej patent przypadł do gustu użytkownikom Instagrama, którzy chętnie go testują.

 

Zimą zawsze o tym pamiętaj

Sezon grzewczy trwa w najlepsze. Gdy na dworze jest śnieg, a termometr pokazuje kilka kresek poniżej 0 stopni C, grzejniki działają pełną parą. Pamiętajmy jednak, że włączony kaloryfer bardzo wysusza powietrze w pomieszczeniach.

Zadbajmy więc o odpowiednie nawilżenie. Doskonale sprawdzą się tutaj elektryczny nawilżacza powietrza, nawilżacz ceramiczny wieszany na kaloryferze, a nawet zwykła miska z wodą. Warto zadbać także o to, by grzejnik nie był źródłem zbierającego się kurzu i brudu.

Na kanale sprytne_triki na Instagramie kobieta znalazła na to świetny patent. Potrzebna jest jedynie ściereczka i suszarka do włosów. 

kaloryfer.jpg
Instagram/sprytne_triki

Przygotuj czystą ściereczkę i suszarkę do włosów

Ściereczkę zmocz w wodzie. Wykręć dobrze i rozłóż na górze kaloryfera. Następnie wytrzyj ręce, włącz suszarkę i ustaw ją na najmocniejszą moc grzania i najsilniejszy nawiew. Urządzenie skieruj w taki sposób, aby grzało grzejnik od dołu ku górze.

Susz nie tylko żeberka kaloryfera, ale i przestrzeń między nim, a ścianą. Już po chwili zauważysz pierwsze efekty. Są zdumiewające!

Trik z suszarką przyda się przed świętami

Co daje ściereczka i suszenie grzejnika od dołu? W ten sposób pozbędziemy się kurzu. Przykrycie grzejnika wilgotną ściereczką jest kluczowe. To właśnie dzięki niej brud nie rozprzestrzenia się po całym domu, a osadza na materiale.

Użytkowniczka Instagrama na poniższym filmie pokazała, ile kurzu znajdowało się w i za grzejnikiem. Ta metoda doskonale przyda się podczas przedświątecznych porządków.

Zobacz także: