Pożar domu
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/AndrzejRembowski
Weronika Dadok - 30 Stycznia 2021

Pożar w domu jednorodzinnym, straż pożarna apeluje

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu spłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym. Jednostki ochrony przeciwpożarowej zjawiły się na miejscu, jak najszybciej. Kłęby dymu unosiły się nad domem. Żaden człowiek nie ucierpiał, niestety ogień strawił dwa psy oraz dwa koty.

W momencie przybycia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej sytuacja wyglądała bardzo niepokojąco.

Dym wydobywał się z poddasza i okien domu. Na szczęście osoby zamieszkujące posiadłość opuściły ją przed przybyciem straży i nie zgłosiły żadnych dolegliwości.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Obrębiec

Pożar w momencie interwencji straży był już w rozwiniętej fazie. Płomieniami objęta była klatka schodowa oraz część piwnicy i parteru.

Działania straży miały na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Odłączone zostało także zasilanie elektryczne w budynku. Ugaszenie ogniska pożaru wymagało dwóch prób podania prądów wody.

Błędy podczas hodowli storczykówBłędy podczas hodowli storczykówCzytaj dalej

W trakcie trwania akcji gaśniczej z obiektu wyniesiono w bezpieczne miejsce 2 butle z gazem propan-butan. Każde pomieszczenie zostało oddymione przy użyciu wentylatora oddymiającego. Sprawdzono je także kamerą termowizyjna, aby wykluczyć obecność ognia.

W piwnicy doszło także do rozszczelnienia instalacji wodnej. Strażacy zlikwidowali wyciek.

Podczas akcji przeszukania znaleziono 4 martwe zwierzęta, dwa koty oraz dwa psy, którym niestety nie udało się uciec przed ogniem.

W działania ratowniczo-gaśnicze zaangażowane były: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Czernice Borowe, Rostkowo i Węgra.

Ważny apel straży pożarnej

Straż pożarna apeluje o szybkie reakcje, które umożliwią opanowanie ognia. Gdy jest już bardzo nasilony trudno go opanować. Gdy widzimy pierwsze oznaki nie czekajmy na rozwój sytuacji - informujmy służby natychmiast. Szybko rozwijający się pożar może nam odciąć jedyną drogę ucieczki, wtedy nie będzie już szans.

Jeśli chcemy zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych domowników zalecane jest instalowanie czujników dymowych oraz czujek czadu. W przypadku zagrożenia będą nas informować o potencjalnym niebezpieczeństwie. Pozwoli to na ewakuacje i powiadomienie służb.

Zdjęcie tytułowe jest fotografią ilustrującą, która nie jest związana bezpośrednio z omawianą akcją ratunkową.

Źródło: gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News