DomekIOgrodek.pl
Dom Janusza Korwin-Mikkego

Piotr Grzybowski / East News

Poznajesz ten dom? Należał do polskiego polityka

27 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kamil Olek

Udostępnij:

Janusz Korwin-Mikke obecny jest na polskiej arenie politycznej od ponad trzech dekad. Jeden z liderów sejmowego koła Konfederacji od początku działalności uznawany jest za wyjątkowo kontrowersyjną postać. Ma to związek między innymi z jego publicznymi wypowiedziami (za które kilkukrotnie karany był przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej), aktywnością w mediach społecznościowych, lecz także... z pokaźnym oświadczeniem majątkowym.

W okresie pandemii, gdy większość polityków komentowała bieżące wydarzenia z wnętrz swoich domów, mogliśmy podejrzeć, jak wygląda dom byłego kandydata na prezydenta. Niewielu wie jednak, że jeszcze niedawno Mikke mieszkał w zupełnie innym miejscu.

Gdzie znajduje się dom Korwin-Mikkego?

Obecnie lider partii KORWiN żyje wraz z żoną, Dominiką, oraz dwójką (z ośmiorga) najmłodszych dzieci w podwarszawskim Otwocku. Dom, jak wynika z oświadczenia majątkowego polityka, ma 188 metrów kwadratowych oraz wart jest blisko milion złotych.

Wnętrza właśnie tego miejsca mogliśmy oglądać na ekranach telewizorów w trakcie udzielanych przez polityka wywiadów. Swoje cztery kąty Korwin zaprezentował także dziennikarzom Super Expressu w cyklu "Politycy od kuchni".

kossakowski

Gdzie teraz mieszka Przemek Kossakowski?

CZYTAJ DALEJ

Zobaczyliśmy tym samym pokaźną kolekcję szabel, szpad oraz pistoletów, a także szereg obrazów, do których pozował... sam zainteresowany. Centralny punkt salonu stanowił zaś keyboard, na którym okazyjnie grywa poseł Konfederacji. W programie pokazał on również zbiór najróżniejszych pamiątek oraz zaprezentował miejsce, z którego pracuje, przebywając w domu.

Jeszcze kilka lat temu, w okresie wykonywania mandatu europarlamentarzysty, Korwin-Mikke mógł pochwalić się wyjątkowo charakterystyczną nieruchomością w Józefowie (zaledwie kilka kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania). Drewniany, pomalowany zieloną farbą dom został jednak sprzedany, co przyznał sam polityk.

– Po prostu zamieniłem mój dom w Józefowie, w którym spędziłem większość życia, na dom w Otwocku. Przeniosłem się i żyję w nowym domu – powiedział swego czasu.

Poza najnowszą nieruchomością poseł jest również właścicielem pięciu działek, wycenianych na łączną kwotę... 6 milionów i 180 tysięcy złotych.

Zobacz zdjęcie:

Dom Janusza Korwin-Mikkego

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka:

  • Nowa osoba w ekipie "Nasz nowy dom"

  • Nieprzyjemne znalezisko w ogrodzie przy nowym domu

  • Posadzka w garażu – z jakiego materiału najlepiej ją wykonać?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl.

Tylko najwięksi znawcy ogrodnictwa poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania w tym quizie:

Pytanie 1 z 10

Najczęściej spotykany kwiat w balkonowych skrzynkach to:

Kamil OlekAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Domy gwiazd

Jak mieszka Marzena Rogalska? Wnętrza są imponujące

Czytaj więcej >
justyna-steczkowska

Domy gwiazd

Jak mieszka Justyna Steczkowska? Widok wnętrz robi wrażenie

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Wiemy, gdzie mieszka Donald Tusk. Można się zdziwić

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Gdzie teraz mieszka Przemek Kossakowski?

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Dom Agnieszki Woźniak-Starak

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Rozenek z mężem mieszkają w niesamowitych luksusach. Mamy zdjęcia

Czytaj więcej >