Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Pralka skacze przy wirowaniu? Nigdy tego nie ignoruj, musisz działać szybko
Dominik Szczepanik
Dominik Szczepanik 05.12.2023 14:22

Pralka skacze przy wirowaniu? Nigdy tego nie ignoruj, musisz działać szybko

Dlaczego pralka skacze przy wirowaniu?
commons.wikimedia.org/Spacekid/CC 1.0 pralka

Dlaczego pralka skacze przy wirowaniu? Wiele osób zastanawiając się nad przyczyną zadaje sobie pytanie czy jest to normalny objaw. Odpowiedź brzmi: nie jest. To bardzo niepokojący symptom i trzeba działać niezwłocznie. Konsekwencje zignorowania takiej sytuacji mogą być dalekosiężne.

Dlaczego pralka skacze podczas wirowania?

Przyczyn tego, że pralka skacze podczas wirowania może być wiele. Pewne jest, iż nie jest to sytuacja, którą należy ignorować. Takie wadliwe działanie urządzenia prowadzi do tego, że szybciej się ono zepsuje.

Problem jest powszechny. Wiele pań i panów domu zastanawia się, co to za dziwne odgłosy dochodzą z pralki i czemu zaczyna ona skakać podczas wirowania. Śpieszymy z odpowiedzią.

pralka 2.jpg

Fot. pxhere.com/CC 0

Skacząca pralka: przyczyny

Jedną z przyczyn problemu związanego z tym, że pralka skacze podczas wirowania są śruby transportowe. Okazuje się, iż bardzo często zdarza się, że pracownicy sklepów zapominają przekazać klientom informację o tym, że po transporcie należy usunąć zabezpieczające śruby. I to one odpowiadają za opisywany problem.

Kolejną przyczyną jest nierówne podłoże, na którym stoi pralka. Aby działała prawidłowo musi stać prosto i pod żadnym pozorem nie może być przechylona.

Inne przyczyny "tańczącej pralki"

Powód “pląsów” pralki po łazience może być prozaiczny - zbyt dużo prania znajduje się w bębnie. Pamiętajmy zatem, aby nie przeładowywać naszych pralek jeśli nie chcemy ich uszkodzić, a nasze pranie wyprało się jak należy.

Sytuacja, w której nie obędzie się bez fachowca to taka, w której zużyły się amortyzatory. Trzeba wówczas niezwłocznie wezwać specjalistę od napraw pralek.

pralka 3.jpg

Fot. commons.wikimedia.org/Gb.select/CC 4.0

Zobacz także:

Tagi: Pralka